100 Whey

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

АгроФила ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛИНОВО МАСЛО 750 мл

АгроФила ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛИНОВО МАСЛО 750 мл
АгроФила

ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛИНОВО МАСЛО 750 мл

нема во моментот

Информација за производот: АгроФила ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛИНОВО МАСЛО 750 мл

Ова најквалитетно маслиново масло може да се препознае по убавата зеленкаста нијанса и посебниот овошен вкус. Фила екстра- девственото маслиново масло е вистинско ладно цедено, гурманско масло, богато со мононезаситени масни киселини, хлорофил, каротин, лецитин, полифеноли и др.
Тоа претставува природен производ, добиен од плодот на маслинката, во кој се сочувани сите биолошки вредни и прехрамбени состојки.
Во сите медитерански земји каде што популацијата размислува кон поздрав начин на живеење, маслиновото масло е доста застапено. Ова масло е врвен зачин, одлично е како додаток во разновидни јадења, посебно салати, и е доста стабилно, па затоа има долг рок на траење.

Состав:

Енергија: 120кцал/502кЈ
Вкупни масти: 14г
Полинезаситени масти: 1г
Заситени масти: 2г
Мононезаситени масти: 11г
Протеини:0г
Вкупни јаглени хидрати: 0г
Калциум, натриум, железо: 0г
Холестерол: 0г

Употреба:

Се користи како масло за салати, преливи, мајонези, супи, варива и сл.

Tyxo.bg counter