100 Whey

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт

СМОКВИ ЗА ЗДРАВЈЕ И ВИТКО ТЕЛО

Од дата: 01-06-13 г.

Без разлика дали ги јадеме суви или свежи, смоквите се извор на здравје и благотворни состојки за нашиот организам. Содржат голема количина на калциум и калиум, минерали кои се важни за здравјето на ...

Прочитајте повеќе

Чајот од камилица има антиканцерогени својства

Од дата: 24-05-13 г.

Американските научници од Универзитетот во Охајо откриле во чајот од камилица апигенин – соединение кое поседува антиканцерогени својства.Клетките на ракот на дојката живеат подолго од обичните ...

Прочитајте повеќе

ТОП ВЕЖБИ ЗА СЕКСИ СТОМАК

Од дата: 17-05-13 г.

Еве неколку едноставни вежби кои ќе ви помогнат брзо да се доведете во форма и да ги затегнете стомачните мускули. 1. Легнете на под странично, потпирајќи се на лактот. Нозете држете ги собрани и под...

Прочитајте повеќе

L КАРНИТИН – ЕФИКАСНО СРЕДСТВО ЗА СЛАБЕЕЊЕ

Од дата: 14-05-13 г.

L – карнитинот е аминокиселина која се среќава во црвеното месо и која телото ја произведува сосема природно. Обично луѓето без метаболни проблеми не страдаат од дефицит на L – карнитин, б...

Прочитајте повеќе

НАЈДЕЛОТВОРНАТА МАСКА ОД ДОМАТИ ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ И ПОБРЗ РАСТ НА КОСАТА

Од дата: 13-05-13 г.

Ова е дефинитивно најделотворната маска која ќе го спречи опаѓањето на косата, а воедно и ќе го поттикне нејзиниот раст. Се подготвува од природни состојки, а за да ги почувствувате ефектите потребно ...

Прочитајте повеќе

Млечни производи кои го продолжуваат животот

Од дата: 10-05-13 г.

Млечните производи со години важат за едни од омилените намирници на луѓето. Дали станува за појадок, ручек или вечера, млечните производи се дел од менито, особено сирењето кашкавалот и путерот, кои ...

Прочитајте повеќе

ШИПИНКА ПРИРОДЕН ЛЕК ПРОТИВ ДЕБЕЛИНАТА И ВИСОКИОТ КРВЕН ПРИТИСОК

Од дата: 09-05-13 г.

Доколку сакате за кратко време да ги отстраните маснотиите и да го исчистите вашиот организам од штетните материи, сокот од шипинки е идеален за вас. Бројот на дебели лица секојдневно расте, а доколку...

Прочитајте повеќе

СО ЖАЛФИЈА ПРОТИВ АФТИ

Од дата: 07-05-13 г.

Раничките (пликовите) на слузокожата на устата се чест и премногу непријатен проблем. Најчесто настануваат во внатрешните страни на устата и образите но нечесто и на јазикот. Иако се ситни раничките (...

Прочитајте повеќе

ЦВЕКЛОТО Е ПРИРОДЕН ЛЕК ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ И АНЕМИЈА

Од дата: 24-04-13 г.

Цвеклото е природен: антибактерик, антикарцином, антиоксидант, диуретик, детоксикант… Оваа лековита билка се користела како лек уште пред 2000 години. Сокот од цвекло го регенерира црниот дроб...

Прочитајте повеќе

Отровот од пчела го уништува ХИВ вирусот

Од дата: 17-04-13 г.

Откриена е нова надеж за заболените од ХИВ! Најновата студија на Медицинскиот факултет во Сент Луис покажала како отровот од пчела може да уништи ХИВ вирус. Токсинот мелитин, кој се наоѓа во отрово...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter