100 Whey

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Атлетика

Злато и рекорд за Оливера Наковска-Бикова

Од дата: 01-09-12 г.

Оливера Наковска-Бикова ја круниса својата блескава стрелачка кариера со златниот медал на Параолимписките игри во Лондон, откако убедливо триумфираше во дисциплината 10 метри воздушен пиштол. Триесе...

Прочитајте повеќе

Кипротич дочекан како крал во Уганда

Од дата: 16-08-12 г.

лимпискиот шампион во маратон, Стивен Кипротич од Уганда беше дочекан како херој во својата земја откако го освои првото злато за земјата после 40 години. Сензационалниот победник на маратонот на што...

Прочитајте повеќе

Русија им купи автомобили на своите медалисти

Од дата: 16-08-12 г.

Секој руски спортисти кој на Олимписките игри освои медал од државата доби на подарок автомобил "ауди". Руската држава ќе награди дури 129 спортисти кои освоија олимписки медали, а најдобрите модели ...

Прочитајте повеќе

Савинова се омажи, па остана без милион долари

Од дата: 15-08-12 г.

Руската атлетичарка Марија Савинова, нема да ја довие наградата од милион долари која Чељабинската област ја доделува ако спортистите од овој крај освојата златна медала на Олимписките игри во Лондон....

Прочитајте повеќе

Лоши лондонски спомени

Од дата: 14-08-12 г.

Македонскиот спорт помина најлошо на штотуку завршените Летни олимписки игри, во споредба со резултатите на земјите од нашиот регион Македонија веројатно најлошо помина на Летните олимписки игри во Л...

Прочитајте повеќе

Како да трчаш побрзо?

Од дата: 14-08-12 г.

Олимписките игри завршија, но тоа не значи дека не можеш да го одржуваш твојот спортски дух. Бидејќи мотото на Олимпијадата е "побрзо, повисоко, посилно", ние одлучивме со вас да споделиме неколку сов...

Прочитајте повеќе

Американките ја збогатија златната колекција

Од дата: 13-08-12 г.

Дел од имињата на кошаркарките се менуваат, но не и финалните резултати на женскиот дел од турнирот. Петти пат едноподруго, олимпиското злато во женската кошарка сјае на градите на Американките кои ов...

Прочитајте повеќе

Затворањето на Олимпијадата ќе биде поспектакуларно од отвoрањето

Од дата: 11-08-12 г.

Завршната церемонија на годинешната Олимпијада би можела да биде поспектакуларна од отварањето. Во позадината на двочасовниот спектакл ќе се наоаѓаат макети на најголемите знаменитости на Лондон: моде...

Прочитајте повеќе

Давид Лекута Рудиша од Кенија - Како се уриваат светски рекорди

Од дата: 10-08-12 г.

Највредниот резултат на атлетските натпреварувања досега на Олимписките игри во Лондон го постигна атлетичарот од Кенија Давид Лекута Рудиша, кој во трката на 800 метри златниот медал го освои со врем...

Прочитајте повеќе

Болт го надмина и Карл Луис

Од дата: 10-08-12 г.

"Не истрчав светски рекорд, ама сум многу среќен. Денес влегов меѓу легендите. Јас сум најголем жив атлетичар. Покажав на светот кој е најдобар", го истакна својот концепт за легенда, Јусеин Болт по т...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter