Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Атлетика

Исфрлен, помилуван, па шампион

Од дата: 09-08-12 г.

Тауфик Маклуфи испиша една од најневеројатните приказни на Олимписките игри во Лондон, освојувајќи го златниот медал на 1.500 метри, ден откако беше дисквалификуван од трката. Алжирецот заработи вакв...

Прочитајте повеќе

Пијаниот Русин стана олимписки шампион

Од дата: 08-08-12 г.

Поранешната интернет-сензација Иван Ухов покажа дека поседува и спортски квалитети, откако триумфираше во скок во височина на Олимписките игри во Лондон. Дваесет и шестгодишниот Русин со необичен ими...

Прочитајте повеќе

Болт ја одбрани титулата на 100 метри со олимписки рекорд

Од дата: 06-08-12 г.

И четири години подоцна, никој не може да го стигне Јусеин Болт. Јамајканецот целосно ги исполни очекувањата да стане „жива легенда“ на Игрите во Лондон, решавачки одбранувајќи ја титулата...

Прочитајте повеќе

Почнуваат 30-те ЛОИ во Лондон

Од дата: 28-07-12 г.

Свеченоста на отворањето на Олимписките Игри во Лондон, наречена „Остров на чудата“, почнува вечерва симболично во 20 часот и 12 минути по локално време, на Олимпискиот стадион, односно во...

Прочитајте повеќе

На Олимпијада во осми месец бременост!

Од дата: 26-07-12 г.

Нема да биде тешко да се забележи олимпиското деби на Нур Сурјани Мохамед Таиби - само барајте жена во осми месец бременост со пушка! 29-годишната Нур Сурјани е првата жена која ќе ја претставува Мале...

Прочитајте повеќе

Гркинката Папахристу исфрлена од Игрите

Од дата: 26-07-12 г.

Грчката натпреварувачка во трискок Параскеви Папахристу е повлечена од Олимпијадата во Лондон, откако предизвика бура на реакции поради расистички коментар на Твитер, призна шефот на Грчкиот олимписки...

Прочитајте повеќе

Факелот пристигна во Лондон

Од дата: 23-07-12 г.

Олимпискиот факел пристигна во Лондон во петокот, на само една недела пред стартот на 30. Олимписки Игри, по што организаторите ќе се надеваат фокусот на медиумите да се пренасочи од безбедносното фиј...

Прочитајте повеќе

Ралф Лорен ги облече Американците во социјалистички стил за Олимпијадата

Од дата: 13-07-12 г.

Славниот моден креатор Ралф Лорен беше избран да ја дизајнира официјалната униформа на американските олимпијци за Лондон, но се најде на удар на критиките на тамошната јавност, која смета дека таа изг...

Прочитајте повеќе

Први на удар, олимпијците

Од дата: 13-07-12 г.

Во текот на вчерашниот ден, вклучително и денес, Националната анти-допинг комисија при Агенцијата за млади и спорт на Република Македонија започна и е во процес на вршење допинг контрола (OOC - out of...

Прочитајте повеќе

Исинбаева оди на ново злато

Од дата: 11-07-12 г.

Елена Исинбаева ќе се обиде да ја круниса својата неверојатна атлетска кариера со ново злато на Олимпијадата во Лондон. Ако освои злато во скокот со стап, таа ќе стане првата жена со три злата во атле...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter