Pump Food

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Атлетика

Алисон Сток е најсекси спортистка во светот

Од дата: 16-05-12 г.

На два месеца пред стартот на Олимписките игри во Лондон, медиумите постојано организираат анкети и избори за најсекси спортистка на светот. Големо изненадување се гласовите на балканските љубители н...

Прочитајте повеќе

Над 3.000 тркачи на Скопскиот маратон

Од дата: 02-05-12 г.

Преку 3.000 натпреварувачи ќе трчаат низ улиците на нашата метропола, со што и официјално ќе бидат дел од најмасовниот Скопски маратон досега (6 мај). За главната делница од 42 километри се пријавија...

Прочитајте повеќе

УАПСЕНА СВЕТСКАТА ШАМПИОНКА ДОМИНГЕЗ?

Од дата: 10-12-11 г.

Светската шампионка во стиплчез, Марта Домингез е уапсена заедно со двајца тренери и докторот Еуфемијано Фуентес во последната шпанска полициска истрага за допингувањето во спортот Ел Паис објави дек...

Прочитајте повеќе

Човекот ќе трча под девет секунди за 900 години

Од дата: 29-12-10 г.

Ќе истрча ли човечкото суштество некогаш 100 метри за помалку од девет секунди? Според емисијата "Спортска наука" на ЕСПН, одговорот е потврден, но такво нешто ќе се случи дури по 900 години. Емисиј...

Прочитајте повеќе

Кој е побрз: Болт или „ферари“

Од дата: 18-11-10 г.

Светскиот рекордер на 100 м и на 200 м, Јусеин Болт, на приватната патека на „Ферари“ во Италија ги испроба двата најнови модела „458 Италија“ и „599 ГТБ Фиорано&ldquo...

Прочитајте повеќе

Бизарен допинг-случај на олимпискиот шампион Мерит

Од дата: 25-10-10 г.

Американскиот олимписки и светски шампион на 400 метри Лашон Мерит е суспендиран до јули 2011 откако имал позитивен допинг-тест на супстанција која се наоѓа во производи за зголемување на пенисот, ...

Прочитајте повеќе

Шест месеци казна за Фрејзер

Од дата: 14-10-10 г.

Фрејзер имаше позитивен тест на средството против болки оксикодон на митингот од Дијамантската лига во Шангај во мај и сега може да се врати на тартанот на 7 јануари.Во јули таа призна дека земала с...

Прочитајте повеќе

Во Охрид Атлетски клуб на Македонија

Од дата: 27-09-10 г.

Охрид, 25 септември 2010 (МИА) – На терените на Спортско-рекреативниот центар „Билјанини извори“ во Охрид денеска и утре ќе се одржуваат натпреварите од атлетскиот Куп на Македонија ...

Прочитајте повеќе

НАЈБРЗИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ ПОТПИША ДОГОВОР СО

Од дата: 26-08-10 г.

Болт - најплатен атлетичар на сите времиња Најбрзиот човек на планетата, Усеин Болт, потпиша спонзорски договор со гер­манскиот гигант за спортска опрема "Пу­ма", кој, според соопштението на ...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter