100 Whey

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Бокс

Аматерски ММА турнир во Софија!

Од дата: 29-04-12 г.

На 28 Април 2012 година во ,,Арена Армеец '' во Софија Република Бугарија, ќе се одржи турнир во мешани боречки вештини по аматерски правилник. На турнирот ќе земат учество повеќе од 120 борци во пов...

Прочитајте повеќе

Примислав Димовски тренира во Кардиф со најдобрите светски боксери

Од дата: 21-02-12 г.

Македонскиот боксер Примислав Димовски со помош на Македонскиот олимписки комитет (МОК) се наоѓа на подготовки во Кардиф, Велс. Тој до 10 март ќе се подготвува во кампот на светската боксерска федерац...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter