Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Болт: Роналдо е подобар од Меси

Од дата: 13-08-12 г.

По трите победи на Олимписките игри во Лондон, јамајканскиот спринтер Јусеин Болт даде свое мислење за трката по "златната топка" за најдобар светски фудбалер.

- Несомнено, Кристијано е подобар од Меси. Тој е многу покомплетен играч - кажа Болт.

Сепак, Јусеин Болт е голем фан на Реал Мадрид и неговиот став, со кој го фаворизира Роналдо не е баш субјективен.

Тој го изведе почетниот удар на средбата Реал-Ла Коруња летото 2009 година.

Tyxo.bg counter