Optimum Nutrition : Специјални формули

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Ватерполо

Владата обезбеди средства за ватерполистите

Од дата: 11-04-12 г.

Македонската ватерполо репрезентација и покрај неизвесноста дали ќе патува на предолимпискиот квалификациски турнир во Едмонтон (Канада) или не, сепак со помош на Владата успеа да обезбеди финансии за...

Прочитајте повеќе

ВАТЕРПОЛИСТИТЕ ПРЕД ТЕЖОК ПРЕДИЗВИК ВО ОЛИМПИСКИТЕ КВАЛИФИКАЦИИ!

Од дата: 20-02-12 г.

Македонската ватерполо репрезентација на вчерашната жрепка во Лондон немаше среќа и доби тешки противници за олимписките квалификации во Едмонтон, Канада, кои ќе се одржат од 1. до 8. април. „Цр...

Прочитајте повеќе

Македонските ватерполисти на ЕП 2012!

Од дата: 20-01-12 г.

Македонските ватерполисти ги заслужуваат сите честитки - одиграа храбро, одважно, уште од почетокот беа решени да излезат како победници во баражот со Франција, и успеаја во тоа. На крајот, комплетно ...

Прочитајте повеќе

МАКЕДОНСКИТЕ ВАТЕРПОЛИСТИ ВТОРИ ВО ИСТАМБУЛ!

Од дата: 08-01-12 г.

Македонската ватерполо репрезентација на меѓународниот турнир „Ханта Михат“ во Истанбул го освои второто место. Во битката за трофејот, „црвено-жолтите“ со 6-10 загубија од Ром...

Прочитајте повеќе

Германија ја победи Македонија во Светската лига во ватерполо

Од дата: 19-12-11 г.

Берлин, 18 декември 2011 (МИА) - Репрезентацијата на Германија синоќа во Берлин постигна победа против Македонија со 8:5 (2:1; 3:1; 2:2; 1:1) во натпревар од 2.коло од групата Б во Светската лига во в...

Прочитајте повеќе

Македонија загуби од Германија

Од дата: 26-01-11 г.

Македонската ватерполо репрезентација во Штутгарт претрпе пораз од домашната селекција на Германија со 7:6 во напревар од третото коло во Светската лига. Македонија пред крајот водеше со 6:5 и проп...

Прочитајте повеќе

Првиот двобој, со Србија

Од дата: 08-11-10 г.

Познати противниците на нашата селекција во Светската Лига. Во првата група покрај Македонија, се и силните репрезентации на Србија, Германија и Шпанија За потребите на Светската лига во ватерполо,...

Прочитајте повеќе

Американските ватерполистки голи во базен

Од дата: 02-11-10 г.

Храбрите девојки одлучија на сите да им стават до знаење дека ватерполото не ги прави да изгледаат како билдери, па се разголија и ја покажаа својата убавина на светот.- Покажавме дека имаме фемини...

Прочитајте повеќе

Поповски ќе биде нов селектор на Македонија

Од дата: 22-10-10 г.

ПФМ најверојатно се откажала од можноста за ангажирање на странски стручњак, откако неколкумината интервјуирани тренери од Хрватска и од Србија барале премногу пари. Поповски првично ја отфрли можно...

Прочитајте повеќе

Нонковиќ ќе добие наследник викендов

Од дата: 17-09-10 г.

Андриќ, Гочанин и Дамјаниќ во игра за нов селектор на македонските ватерполисти Проектот „Македонска ватерполо репрезентација“ нема да заврши со дебаклот на неодамнешното Европско првен...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter