100 Whey

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Велосипедизам

ЗА ОВА ЧУДО ОБЈАСНУВАЊЕ НЕМААТ НИ ДОКТОРИТЕ

Од дата: 15-12-11 г.

Моник ван дер Ворст 27-годишната параолимпика која од својата 13-та година е парализирана од колковите надолу, минатата година се случи чудо по кое Моник повторно прооде. Докторите немаат објаснување ...

Прочитајте повеќе

Алберто се најаде заразена храна

Од дата: 01-10-10 г.

Трикратниот освојувач на Тур де Франс, Алберто Контадор е суспендиран од страна на Меѓународната велосипедска федерација (УЦИ) по позитивниот допинг-тест. Во урината на познатиот шпански велосипедист ...

Прочитајте повеќе

Канцелара и Еванс против организаторите

Од дата: 30-09-10 г.

Светскиот шампион во трката на хронометар, Швајцарецот Фабијан Канцелара и шампионот од уличната трка Кејдел Еванс се спротиставија на одлуката на Интернационалната Велосипедска Унија (УЦИ) за забрана...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter