Optimum Nutrition : Специјални формули

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

ГЕРМАНЦИТЕ ЈА СЛАВАТ ПОБЕДАТА НАД МАКЕДОНИЈА !

Од дата: 18-01-12 г.

Селекторот на германската селекција Мартин Хојбергер признава дека неговите избраници имале среќа при забележувањето на значајната победа над Македонија (23-24). „Црвено-жолтите“ промашија многу шанси, многу одбрани на голманот Ангелов повторно се вратија во нивни раце по што тие реализираа, а Германците ја имаа и пречката за сојузник во последниот напад на македонските ракометари.
- Не беше воопшто лесно да се игра против со Македонија. Се боревме во текот на целиот меч, морам да им оддадам признание на моите ракометари за борбеноста и желбата за победа. Ова е голема и по малку среќна победа над силен противник – изјави Хојбергер.

Tyxo.bg counter