Optimum Nutrition  Витамини и минерали

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Доделени наградите Laureus Sports Awards !

Од дата: 24-02-12 г.

Новак Ѓоковиќ  вечерва ја доби наградата за спортист на годината на доделувањето на 2012 Laureus Sports Awards. Тој доминираше во тенисот во 2011.

Барселона доби награда за најдобар тим после неверојатно успешната 2011 година каде играчите на Пеп Гвардиола ја освоија Шпанската Лига и Лигата на шампиони.

Вивиен Червоут, атлетичарка од Кенија, ја доби наградата за најдобра жена спортист.

Листата на наградените на Laureus Sports Awards:

  • Спортист на годината: Новак Ѓоковиќ, Србија, тенис

  • Спортистка на годината: Вивиен Червоут, Кенија, атлетика

  • Тим на годината: Барселона, фудбал

  • Кам бек на годината: Дарен Кларк, Северна Ирска, голф

  • Пробивање на годината: Рори МекИлрој, Северна Ирска, голф

  • Акционен спорт: Кели Слејтер, САД, сурфање

  • Спортист на годината со хендикеп: Оскар Писториус, Јужна Африка

  • Животно достигнување: Боби Чарлтон, Англија, фудбал

Tyxo.bg counter