Optimum Nutrition Топачи на масти

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Ешли Кол му подари медал на навивач на Сити

Од дата: 15-08-12 г.

Ешли Кол повторно се најде на насловните страници на весниците, но не поради скандал, туку бидејќи го подари медалот од мечот во "Комјунити шилд", на седумгодишно момче што го бодреше Манчестер сити од трибините. Челзи загуби од Сити со 3:2, а малиот Бејли Мекколган беше пресреќен.

- Не би го продале ова ниту за милион фунти. Ова е денот на кој Бејли ќе се сеќава до крајот на животот. Весниците можат да пишат што сакаат за Ешли, но тој покажа дека е добар човек - изјави таткото на Бејли, Џејмс.

Tyxo.bg counter