Optimum Nutrition : Специјални формули

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Здрава храна

СМОКВИ ЗА ЗДРАВЈЕ И ВИТКО ТЕЛО

Од дата: 01-06-13 г.

Без разлика дали ги јадеме суви или свежи, смоквите се извор на здравје и благотворни состојки за нашиот организам. Содржат голема количина на калциум и калиум, минерали кои се важни за здравјето на ...

Прочитајте повеќе

Млечни производи кои го продолжуваат животот

Од дата: 10-05-13 г.

Млечните производи со години важат за едни од омилените намирници на луѓето. Дали станува за појадок, ручек или вечера, млечните производи се дел од менито, особено сирењето кашкавалот и путерот, кои ...

Прочитајте повеќе

ЈАТКАСТИТЕ ПЛОДОВИ ГО ТОПАТ САЛОТО НА СТОМАКОТ

Од дата: 04-04-13 г.

Конечно е откриена врската помеѓу консумирањето на јаткасти плодови и нивото на серотонин, супстанца која го намалува апетитот, ја зголемува среќата и го подобрува здравјето. Истражувачите од универз...

Прочитајте повеќе

Зошто е аронијата најмоќно овошје?

Од дата: 01-04-13 г.

Веќе долго време се зборува дека бобинките на аронијата се полни со антиоксиданси, но откако и научно се докажа дека имаат најголем антиоксидативен капацитет помеѓу сите бобинки и јаткасти плодови, пр...

Прочитајте повеќе

Продукти богати со железо

Од дата: 29-03-13 г.

Поради зимската висококалорична исхрана, сиромашна со витамини и минерали, може да дојде до појава на анемија. Анемијата предизвикана од недостиг на железо често се јавува кај децата, тинејџерите, же...

Прочитајте повеќе

ДИЕТА: „3 часа“

Од дата: 27-03-13 г.

Новата диета, популарно наречена „3 часа“, се темели на верувањето дека треба повеќе внимание да обрнувате на тоа кога јадете, отколку што конкретно јадете, сè додека храната е во у...

Прочитајте повеќе

ДИЕТА СО МОДАР ПАТЛИЏАН – 16 КГ ЗА 2 СЕДМИЦИ

Од дата: 25-03-13 г.

Овој метод за слабеење се смета за многу полезен и е планиран за 14 дена, период во кој ќе ослабнете околу 16 кг. Модриот патлиџан содржи големи количини манган кој од своја страна учествува во активи...

Прочитајте повеќе

ПЕЧЕНИ ЈАБОЛКА – ПРОЛЕТЕН ЕЛИКСИР ЗА ЗДРАВЈЕ

Од дата: 20-03-13 г.

Започна сезоната на настинки… Алтернативната медицина докажано подобро се справува со тешкотии кои настануваат од настинките. Еден од начините да се подготвите и да се спротивставите на брано...

Прочитајте повеќе

ДИЕТА СО ЈАБОЛКА: ИЗГУБЕТЕ 3 КИЛОГРАМИ ЗА 3 ДЕНА !!!

Од дата: 18-03-13 г.

Најдобро кај ова диета е што во тие три дена нема да се чувствувате слабо и млитаво, бидејќи јаболката содржат многу вода, шеќер и витамини, а од друга страна имаат многу малку калории. Оваа диета ба...

Прочитајте повеќе

ОД ШТО СЕ ДЕБЕЛЕЕ НАЈМНОГУ?!

Од дата: 11-03-13 г.

Во пракса, многу од она што сметаме дека е диетално е причина за да трупаме се повеќе килца. Особено брз начин да се здебелиме е пиењето овошен сок на гладен стомак. Безопасниот и полезен продукт моме...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter