100 Whey

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Здрава храна

Еве зошто медитеранската исхрана е најдобра за слабеење

Од дата: 27-02-13 г.

Медитеранскиот стил на исхрана кај луѓето со висок ризик од срцеви болести може да ја намали веројатноста да се случи срцев или мозочен удар за дури третина, покажува истражувањето кое ги тестирало еф...

Прочитајте повеќе

Освежувачка зимска овошна салата

Од дата: 18-02-13 г.

Овошната салата не мора да значи дека мора да се јаде само во лето, заедно со сладолед и многу шлаг. Салатата обично е брза, здрава и треба да биде нискокалорична. Ние ви нудиме рецепт за овошна салат...

Прочитајте повеќе

ДОМАШЕН ЛЕК ЗА ЗАБРЗУВАЊЕ НА МЕТАБОЛИЗМОТ

Од дата: 11-02-13 г.

Витката линија секогаш ќе биде помеѓу топ целите на мнозинството жени и различните помошни совети за да може оваа идеја побрзо да премине во реалност се добро дојдени на страниците на Попара.мк. Ев...

Прочитајте повеќе

Осумчасовна диета: Јади се од 9 до 17 часот, ослаби 4,5 килограми за една недела

Од дата: 01-02-13 г.

Сакате да ослабете, а имате проблем да се откажете од омилената храна? Послушајте ги авторите на книгата “Осумчасовна диета: Изгубете килограми без да внимавате што јадете“. Давид Зинце...

Прочитајте повеќе

ДИЕТА СОЗДАДЕНА ОД НУТРИЦИОНИСТИ – ЗА 13 ДЕНА ДО 10 КИЛОГРАМИ

Од дата: 29-01-13 г.

Диетата трае 13 дена и за тоа време можете да ослабнете 8 – 10 килограми. Диетата е балансирана и се препорачува од нутриционисти. Ден 1/ појадок чаша зелен чај, ручек две варени јајца, домати ...

Прочитајте повеќе

ПРОЧИСТУВАЊЕ НА ОРГАНИЗМОТ СО ОРИЗ

Од дата: 22-01-13 г.

Ова е еден од најлесните и достапни начини за прочистување на организмот од отпадните материи и токсини. Прочистувањето со ориз станува се повеќе популарно, ние ќе ви објасниме зошто. Како дејствува...

Прочитајте повеќе

Направете сами: Здрав неисцеден домашен џус

Од дата: 18-01-13 г.

Купувањето на сок ​​од портокал во тетрапак, и покрај етикетата дека тој е „100 отсто природен сок без додадени шеќери и конзерванси“, всушност е калориска бомба со многу ниско ниво на хра...

Прочитајте повеќе

ЈАЈЦАТА КАКО ПРЕВЕНЦИЈА ОД МНОГУ БОЛЕСТИ

Од дата: 19-12-12 г.

Досега беше познато дека јајцата се одличен извор на протеини, липиди, витамини и минерали, а научниците од Универзитетот во Алберта ги открија нивните антиоксидансни својства, што значи дека помагаат...

Прочитајте повеќе

БЛАГОДЕТИТЕ НА ЛОВОРОВИОТ ЛИСТ

Од дата: 14-12-12 г.

Освен тоа што ловоровиот лист го подобрува вкусот на јадењето исто така има и многу лековити својства. Тој има благотворно дејство врз системот за варење. Ја зголемува секрецијата на дигестивните кисе...

Прочитајте повеќе

НАМАЛЕТЕ ГО СТОМАКОТ ВО 6 ЧЕКОРИ

Од дата: 10-12-12 г.

Диeтата на нутриционистот Марли Хлер стана вистински хит во САД, бидејќи не бара пребројување на калории, со часови трчање на лента или нездрав начин на исхрана. Наречена е DASH, а наводно по две неде...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter