Optimum Nutrition : Специјални формули

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Здрава храна

Откријте зошто јајцето е кралот на исхраната

Од дата: 06-12-12 г.

Американските експерти ја проверија старата добра поговорка која вели: „Секое утро јадете по едно јајце ...“ и открија дека има вистина во оваа изјава. Јајцата се одлични за здравјето на ...

Прочитајте повеќе

ШТО ВИ ОДГОВАРА ПОВЕЌЕ: ОРЕВИ ИЛИ ЛЕШНИЦИ?

Од дата: 26-11-12 г.

Кои јаткасти плодови се најдобри за нашето здравје? Тие ни даваат енергија, со нив внесуваме многу витамини и минерали, со некои од нив може да изгубиме и вишок на килограми. За намалување на холесте...

Прочитајте повеќе

МАГДОНОСОТ ГИ ЛЕЧИ УРИНАРНИТЕ ИНФЕКЦИИ

Од дата: 23-11-12 г.

Магдоносот не е само билка која е ценета во кулинарството, тоа е билка која е моќна за нашето здравје. Магдоносот многу успешно ги намалува тегобите кои се предизвикани од уринарните инфекции. Листо...

Прочитајте повеќе

МАСЛИНОВОТО МАСЛО Е ПРИРОДЕН АНАЛГЕТИК

Од дата: 19-11-12 г.

Маслиновото масло содржи исти супстанци како и лекот Бруфен. Личностите кои имаат проблем со реума и други слични воспалителни процеси може да си помогнат со маслиново малсо, наместо со лек и тоа со д...

Прочитајте повеќе

КАКВА ХРАНА ТРЕБА ДА ЈАДЕМЕ ПРЕД ТРЕНИНГ?!

Од дата: 10-11-12 г.

Постојат некои корисни намирници, кои е добро да ги косумирате околу 120 минути пред да започнете со вежбање?! Чоколадо Биоактивните соединенија тирамин и фенилетиламин во него можат да ви дадат ене...

Прочитајте повеќе

Костените ги топат килограмите и ја убиваат анемијата

Од дата: 09-11-12 г.

Иако спаѓа во категоријата на суво овошје, костенот не е високо калоричен како останатото овошје. Околу 100 грама костени имаат околу 200 калории, а преставуваат нутритивно високо вреден и заситен обр...

Прочитајте повеќе

ВО ФОРМА САМО СО ЕДЕН ШЕЈК

Од дата: 08-11-12 г.

Иако летото бевте доста активни, а и поради горештините се потевте доста, сепак не успеавте да симнете посакуваните килограми? Или само сакате да ги намалите масните наслаги на телото? Или пак сакате ...

Прочитајте повеќе

"Пробна диета" е клучот за слабеење

Од дата: 06-11-12 г.

Кога се обидувате да изгубите повеќе килограми, најдобро е пред да започнете диета, неколку дена да пробате да се придржувате кон правилата, за да дознаете дали диетата ќе функционира, тврдат научници...

Прочитајте повеќе

ЛЕКОВИТОТО СВОЈСТВО НА ЃУМБИРОТ

Од дата: 29-10-12 г.

Ѓумбирот е тропска билка. Растението расте еден метар во височина, има корени дебели и месести како прст до 20 cm во должина и е многу ароматичен. Цветовите се бели, жолти или розеви, во зависност од ...

Прочитајте повеќе

Исхраната со риба во бременоста е поврзана со помал ризик од хиперактивност

Од дата: 26-10-12 г.

Ризикот од појавата на пореметување на вниманието со хиперактивноста (ADHD) подоцна во животот може да е поврзан со тоа колку мајката во текот на бременоста конзумирала риба, покажува една американска...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter