Optimum Nutrition  Витамини и минерали

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Здрава храна

Седум лековити намирници

Од дата: 12-09-12 г.

Доколку мислите дека јогуртот е само здрав напиток, а шеќерот вкусен додаток за слатки, ќе се изненадите кога ќе прочитате дека тие намирници имаат лековити својства. Во секоја кујна ќе ги најдете ов...

Прочитајте повеќе

Со грав и зелка против тешки нозе

Од дата: 11-09-12 г.

Во текот на летните горештини многумина се жалат на тешки нозе. Како продукти, на пример лубеницата, интегралните производи и лукот, може да ви помогнат да излезете на крај со тој проблем, советува ви...

Прочитајте повеќе

Сливи најздрави се кога се свежи

Од дата: 07-09-12 г.

На врвот од листата овошја кои се со најсилно антиоксидантно дејство се наоѓа сливата, чија сезона почува во втората половина од летото. На нашето поднебје ова е многу распространето овошје. Поради в...

Прочитајте повеќе

КОРА ОД ОВОШЈЕ КОЈА ТРЕБА ДА ЈА ЈАДЕМЕ

Од дата: 04-09-12 г.

По обичај го лупиме овошјето пред да го изедеме, но тоа не треба да ни биде пракса за секое овошје. Постојат и такви овошја чија кора е богата со витамини и минерали. Еве кои се тие овошја: Манго Ко...

Прочитајте повеќе

ПРКОСОТ Е ЦВЕТ КОЈ ЛЕЧИ

Од дата: 03-09-12 г.

Ретко кој да не видел или не слушнал за пркосот. Тоа е еден преубав цвет кој го има во повеќе различни бои. Освен тоа што е преубава билка која може да ви го разуваи дворот, пркосот може и да лекува. ...

Прочитајте повеќе

ОВА ТРЕБА ДА СЕ ЗНАЕ! КАКО ПРАВИЛНО СЕ ЈАДЕ ОВОШЈЕ!

Од дата: 03-09-12 г.

Останете здрави и убави со правилната исхрана и добрите совети од познатиот доктор Оз. Познатиот американски кардиохирург со турско потекло д-р Мехмет Џенгиз Оз, се прослави во 2004 година во шоуто н...

Прочитајте повеќе

ОПАСНО ДОБРИ ПРИЧИНИ ЗА ЕДЕН ГРСТ КАПИНИ СЕКОЈ ДЕН

Од дата: 22-08-12 г.

Капините со право се наоѓаат на листата на најзрдави намирници. Тие содржат огромно количество на антикосиданси, многу поголема количина од што имаат доматите, брокулата… па затоа и се сметаат ...

Прочитајте повеќе

СО СЛИВИ ПРОТИВ УМОР И СТРЕС

Од дата: 22-08-12 г.

Сливите се плод кој е богат со калиум, минерал кој е од големо значење за правилно функционирање на целиот организам. Кога во телото има недостаток од овој минерал многу функции на органите се отежнат...

Прочитајте повеќе

ПЧЕНКАТА Е ОДЛИЧЕН ИЗВОР НА ЕНЕРГИЈА

Од дата: 20-08-12 г.

Варен или печен одберете вие. Пченката е одличен безмасен извор на енергија, па затоа е често на мените на вегетаријанците, а содржи и многу протеини. Тој содржи најголемо количество скроб (73%), со...

Прочитајте повеќе

Оревите го подобруваат квалитетот на спермата

Од дата: 18-08-12 г.

Две дланки ореви дневно го подобруваат квалитетот на спермата кај младите мажи, покажа неодамна спроведено истражување на британското списание „Биологија на репродукцијата”. Обликот, подв...

Прочитајте повеќе

Прва   2  3  4  5  6  7  Избери 
Tyxo.bg counter