100 Whey

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Здрава храна

Колку правилната исхрана може да помогне против воспаленијата?

Од дата: 18-08-12 г.

Со правилна исхрана можеме да го намалиме и избегнеме честото и болно мокрење, како и притисок во долниот дел од грбот и болките во стомакот. Ова се само некои од симптомите на воспалението на простат...

Прочитајте повеќе

Нахранете го мозокот

Од дата: 15-08-12 г.

Одржете ја остроумноста преку правилен избор на јадења. Широкиот избор на „мозочна храна“ овозможува вкусно уживање и за најпребирливите... ...гурмани кои никогаш повеќе нема да мора да с...

Прочитајте повеќе

Како на време да се спречи дебелината?

Од дата: 13-08-12 г.

Здравиот начин на живот мора да се применува уште од најраната возраст. Американските научници велат дека родителите треба да настојуваат нивните деца да вежбаат и да бидат физички активни барем три ч...

Прочитајте повеќе

Со соја до подобар сон

Од дата: 06-08-12 г.

Магазинот Menopause објави истражување, спроведено врз жени кои ја минале менопаузата и покажа дека состојките од соја можат значително да го поправат квалитетот на сонот. Бразилските научници од Uni...

Прочитајте повеќе

Зачувајте ги овошјето и зеленчукот свежи

Од дата: 03-08-12 г.

Летото го сакаме поради сонцето, морето, одморот, но исто така и поради тоа што изобилува со овошје и зеленчук кои зреат токму во ова време од годината. Кога веќе го купуваме свежо (или пак го береме ...

Прочитајте повеќе

Направете здрава домашна салата

Од дата: 01-08-12 г.

Салатите се најчесто на мени на оние кои се грижат за своите килограми, или сакаат да ги намалат. Но, на изглед здрав оброк често може да биде полн со тешки маснотии, скриени калории, кои се катастроф...

Прочитајте повеќе

Просо

Од дата: 31-07-12 г.

Просото е една од најстарите житарки што се употребувале во исхраната на човекот. Оваа култура содржи 14 проценти растителни протеини, надминувајќи го во тој поглед оризот, а според содржината на маст...

Прочитајте повеќе

`Ржта е одлична за слабеење

Од дата: 31-07-12 г.

Ржта во некои земји не е само житарка, туку и главен производ за исхрана, односно намирник од кој се прави леб. По хемискиот состав, `рженото брашно се разликува од пченичното. Во лебот од пченица има...

Прочитајте повеќе

Откријте ги петте здравствени предности од чудесната лимета

Од дата: 25-07-12 г.

Лиметата е еден симпатичен роднина на лимонот. Тој се карактеризира со специфичен вкус кој потсетува на Карибите. Ви ги претставуваме петте здравствени придобивки на ова исклучително здраво овошје. Л...

Прочитајте повеќе

Зошто чајот се пие и во лето?

Од дата: 25-07-12 г.

Чајот го опушта телото, дава енергија и ги намалува уморот и поспаноста, па затоа е одличен избор дури и за жешките летни денови. Иако повеќето од нас веруваме дека чајот не е пијалак погоден за летн...

Прочитајте повеќе

Прва   3  4  5  6  7  8  Избери 
Tyxo.bg counter