Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Здравје

Чајот од камилица има антиканцерогени својства

Од дата: 24-05-13 г.

Американските научници од Универзитетот во Охајо откриле во чајот од камилица апигенин – соединение кое поседува антиканцерогени својства.Клетките на ракот на дојката живеат подолго од обичните ...

Прочитајте повеќе

НАЈДЕЛОТВОРНАТА МАСКА ОД ДОМАТИ ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ И ПОБРЗ РАСТ НА КОСАТА

Од дата: 13-05-13 г.

Ова е дефинитивно најделотворната маска која ќе го спречи опаѓањето на косата, а воедно и ќе го поттикне нејзиниот раст. Се подготвува од природни состојки, а за да ги почувствувате ефектите потребно ...

Прочитајте повеќе

ШИПИНКА ПРИРОДЕН ЛЕК ПРОТИВ ДЕБЕЛИНАТА И ВИСОКИОТ КРВЕН ПРИТИСОК

Од дата: 09-05-13 г.

Доколку сакате за кратко време да ги отстраните маснотиите и да го исчистите вашиот организам од штетните материи, сокот од шипинки е идеален за вас. Бројот на дебели лица секојдневно расте, а доколку...

Прочитајте повеќе

СО ЖАЛФИЈА ПРОТИВ АФТИ

Од дата: 07-05-13 г.

Раничките (пликовите) на слузокожата на устата се чест и премногу непријатен проблем. Најчесто настануваат во внатрешните страни на устата и образите но нечесто и на јазикот. Иако се ситни раничките (...

Прочитајте повеќе

ЦВЕКЛОТО Е ПРИРОДЕН ЛЕК ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ И АНЕМИЈА

Од дата: 24-04-13 г.

Цвеклото е природен: антибактерик, антикарцином, антиоксидант, диуретик, детоксикант… Оваа лековита билка се користела како лек уште пред 2000 години. Сокот од цвекло го регенерира црниот дроб...

Прочитајте повеќе

Отровот од пчела го уништува ХИВ вирусот

Од дата: 17-04-13 г.

Откриена е нова надеж за заболените од ХИВ! Најновата студија на Медицинскиот факултет во Сент Луис покажала како отровот од пчела може да уништи ХИВ вирус. Токсинот мелитин, кој се наоѓа во отрово...

Прочитајте повеќе

ТАЈНАТА ЗА ЛИМОНОТ КОЈА ЉУБОМОРНО СЕ ЧУВАШЕ!

Од дата: 13-04-13 г.

Пробајте го ова: исцедете половина лимон, разредете го со пола литар млака вода и пијте. Припременото го алкализира телото – супер е. Лимонот (Citrus) е чудесен производ кој ги уништува клеткит...

Прочитајте повеќе

ДОМАШЕН ЛЕК ПРОТИВ ВОСПАЛЕНО ГРЛО И КАШЛИЦА

Од дата: 10-04-13 г.

Хегемонијата на тегобите од грипови и настинки ќе се бори со силата на нашиот имунитет следните неколку месеци и затоа ви нудиме на време домашен лек кој ги смирува досадните симптоми како воспалениет...

Прочитајте повеќе

ДОМАШЕН ЛЕК ОД БЕЛА ВРБА ПРОТИВ РЕУМА

Од дата: 02-04-13 г.

Сите оние кои имаат мака со болка во коските, ни малку не им годи зимата. Ниските температури влијаат на рецепторите за болка, па состојбата се влошува. Освен лекарската терапија, не е на одмет да го ...

Прочитајте повеќе

Моќно овошје: Лимонот лечи сè

Од дата: 13-03-13 г.

Лимон може да ни помогне во многу здравствени проблеми. Лечењето со лимон не само што е ефикасно, туку е и повеќе од едноставно. Во повеќето случаи, доволно е само да го исцедите лимонот и неговиот с...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter