Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Здравје

Мимозата го јакне имунитетот

Од дата: 08-03-13 г.

Во Австралија, инаку татковината на мимозата, Абориџините со векови го користат сокот од оваа билка во исхраната, а во Европа, во народната медицина најчесто се користи за јакнење на имунитетот. Најле...

Прочитајте повеќе

Кој е најздравиот чај на планетата?

Од дата: 07-03-13 г.

И покрај тоа што зелениот чај важи за најздравиот чај на светот, најновата обемна студија на британските научници откри голема тајна. Земјите кои најмногу пијат црн чај имаат најмал број на дебели луѓ...

Прочитајте повеќе

Не земајте антибиотици на своја рака

Од дата: 25-02-13 г.

Нивната употреба може да биде од клучно значење во лекување на опасни болести како пневмонија и труење на крвта. Тие се ефикасни кај бактериски заболувања и го забрзуваат закрепнувањето. Но сепак наро...

Прочитајте повеќе

ОВА СЕ ОНИЕ ПИЈАЛОЦИ КОИ СЕ НАЈДОБРИТЕ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!

Од дата: 21-02-13 г.

Околу 70% од масата на човечкото тело е вода и ништо не би можело да ја замени таа потреба на организмот од течности. Водата е најполезниот извор на влага, но освен неа има и други пијалоци, кои даваа...

Прочитајте повеќе

ЗДРАВО И ВКУСНО: ДОМАШНА ВИТАМИНСКА ВОДА

Од дата: 19-02-13 г.

Ако сакате да се заштитите од стресот и се грижите за своето здравје, оваа рецепта е точно за вас. Витаминската вода освен што е полезна за здравјето исто така е и многу вкусна. Тоа автоматски го прав...

Прочитајте повеќе

ЧАЈ КОЈ ЈА ПРОЧИСТУВА КРВТА

Од дата: 15-02-13 г.

Чај од исушени пупки рози или листови од роза, со векови се користи како лек против обилна менструација, несвестица, вртоглавица и главоболка. Но, во подлените неколку години се повеќе се докажува де...

Прочитајте повеќе

НИЕ СЛАБЕЕМЕ СО МАГДОНОС, А ВИЕ?

Од дата: 08-02-13 г.

Сигурно знаете дека магдоносот е особено полезен за здравјето. Но знаете ли дека може да ви помогне и во борбата со излишните килограми? Магдоносот го подобрува метаболизмот и го стимулира согорување...

Прочитајте повеќе

МАЛИ ТРИКОВИ СО КОИ ЌЕ ГИ НАМАЛИТЕ КИЛОГРАМИТЕ

Од дата: 06-02-13 г.

Ако сакате да ги намалите килограмите, дефинитивно треба да промените нешто во секојдневната рутина. Не мора да значи дека треба да се ставите на некоја ригорозна диета, доволно е да почнете со практи...

Прочитајте повеќе

Чајот од мајоран ги регулира стомачните проблеми

Од дата: 04-02-13 г.

Мајоранот уште Египќаните, старите Грци и Римјани го употребувале како зачин, но и како лек. За надворешна употреба во традиционалната медицина мајоранот се користи во облик на маст или како алкохолна...

Прочитајте повеќе

Како да бидете здрави оваа година

Од дата: 01-02-13 г.

Почетокот на годината е вистинското време да направите нешто добро за себе. Почнете да живеете поздраво, но не од "понеделник", туку од денес. Намелете го внесувањето на прости јаглени хидратиБел л...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter