100 Whey

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Здравје

Со лук и лимон до понизок холестерол

Од дата: 01-02-13 г.

Излупете три главици лук, исечете три лимона со кората, сето тоа измиксирајте го и ставете го во еден литар провриена и изладена вода. Потоа, смесата варете ја до пред вриење, па оставете ја да отстои...

Прочитајте повеќе

БАНАНАТА – ДРАГОЦЕНА ХРАНА ЗА ВАШАТА КОЖА

Од дата: 31-01-13 г.

Колку што е драгоцена бананата за исхраната, исто толку е важна и за негата на вашето лице. Не само што е вкусна, таа содржи и голема количина на скроб, овошен шеќер, витамини А, Б6 и Б12, а обилува и...

Прочитајте повеќе

ДОМАШЕН ПИЛИНГ ОД КАФЕАВ ШЕЌЕР И БАНАНА

Од дата: 28-01-13 г.

Секоја жена треба да посвети внимание за да има здрава и мека кожа на телото. Наместо да купувате специјана козметика можете да ја направите сами во домашни услови и да ве чини доста поефтино. Денес ќ...

Прочитајте повеќе

Природна „инјекција“ против грип

Од дата: 20-01-13 г.

Сезоната на грип веќе започна, а ладно и променливо време е погодно за ширење на вируси. За да го подготвите телото за борба против настинките и грипот важно е да го зајакнете имунитетот. Но кога грип...

Прочитајте повеќе

НАМАЛЕТЕ ГИ КИЛОГРАМИТЕ НА ПЛАНИНА

Од дата: 03-01-13 г.

Високата надморска височина им помага на гојазните луѓе полесно да ослабнат, утврдија лекарите од Минхен. Кога ќе се прејадете за време на празниците огромен број луѓе во овој период се здебелуваат п...

Прочитајте повеќе

Празнична диета во четири чекори

Од дата: 25-12-12 г.

Иако најголемиот дел жени, пробуваат диета седмица-две пред Нова година или веднаш после неа, експертите многупати докажале дека краткотрајните диети ретко кога успеваат. Прв чекор: Започнете ја ди...

Прочитајте повеќе

ЛИФТИНГ МАСКА ЗА ЛИЦЕ ОД ПОРТОКАЛ

Од дата: 25-12-12 г.

Оваа прекрасна маска од портокал ќе ви помогне да ја затегнете кожа на лицето, а можете да ја направите дома брзо и лесно и да ја нанесувате секој ден. Портокалите се богати со витамин Б, Ц , калиум,...

Прочитајте повеќе

Портокал - супер овошје

Од дата: 21-12-12 г.

Портокалот и неговиот сок го намалуваат крвниот притисок, а со тоа го намалуваат и ризикот од кардиоваскуларни заболувања. Американските научници сега открија уште нови позитивни страни на ова вкусно ...

Прочитајте повеќе

Топли напивки за студ

Од дата: 17-12-12 г.

За време на ладното време, трите популарни топли напивки нема само да ве загреат, туку и позитивно ќе влијаат на вашиот имунолошки систем, а може да спречат и одредени заболувања. Хемичарите откриле ...

Прочитајте повеќе

МАНДАРИНИ ЗА ЗДРАВО СРЦЕ

Од дата: 12-12-12 г.

Мандарините содржат нобилетин, супстанца која на организмот му помага да се избори со лошиот холестерол и триглицеридите. Јадењето на мандарини би можело да го заштитат организмот од лошиот холестеро...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter