Optimum Nutrition : Специјални формули

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Здравје

ДА НАЗДРАВИМЕ! ПЕТ СКРИЕНИ ПРЕДНОСТИ НА ВИНОТО!

Од дата: 03-12-12 г.

Ако виното се пие умерено може навистина да му годи на организмот. Дознајте кои се петте предности на овој алкохолен пијалок. Го зајакнува имунитетот!Неоддамна едно истражување во Британија докажа де...

Прочитајте повеќе

Магдонос против модринки

Од дата: 28-11-12 г.

а несмасните, кои дома често налетуваат на кваки или на некој друг дел од мебелот, а притоа заработуваат модринки, препорака е никогаш да не останат без свеж магдонос во кујната. Зашто, листовите од ...

Прочитајте повеќе

Мандарините за здравје и убавина

Од дата: 23-11-12 г.

Мандарината по својот состав е мошне слична на портокалот. Во 100 г мандарини има 30 мг витамин Ц (портокалот во истото количество има 50 мг витамин Ц), а тука се и витамините од Б групата, од минера...

Прочитајте повеќе

Вежбите вe прават повеќе задоволни од животот

Од дата: 14-11-12 г.

Според научниците луѓето кои не се особено задоволни од својот живот, можат да ја променат таа лоша мисла преку спорт. Новите истражувања покажуваат дека аеробните вежби ја намалуваат потребата од дру...

Прочитајте повеќе

Тактики за да ја победите настинката

Од дата: 13-11-12 г.

Обилен и здрав доручек, и тоа што порано е првиот чекор во борбата против преладата. Ова е природен борец поротив висуите и ако го пресконувате, ќе го намалите и неговото влијание за 17 проценти. Зато...

Прочитајте повеќе

Како да го зајакнете го имунитетот на есен

Од дата: 09-11-12 г.

Есента е време кога организмот е подложен на настинки, вируси и грип. Коренест зеленчук на вашето мениЕсента е време кога организмот е подложен на настинки, вируси и грип. Но, ако консумирате повеќе ...

Прочитајте повеќе

Заштедете калории и со кафето

Од дата: 06-11-12 г.

Не морате да се откажете од утринското кафе со млеко за да ги намалите калориите. Всушност, истражувањата покажуваат дека калциумот може да ви помогне да ослабите, бидејќи го тера телото да согорува п...

Прочитајте повеќе

Со витамин Б ќе изгледате помладо

Од дата: 06-11-12 г.

Организмот старее? Зошто? Точниот одговор не се знае, но постојат различни теории, од кои една го обвинува намалувањето на природната одбрана на организмот. Според таа теорија, по 50. година човечкот...

Прочитајте повеќе

Како ефикасно се трошат најмногу калории и масти?

Од дата: 01-11-12 г.

Истражување спроведено во Велика Британија покажа дека тренирањето пред првиот оброк е многу поефикасно отколку после оброкот. Вежбањето пред појадокот не само што согорува повеќе калории, туку и го з...

Прочитајте повеќе

Храна за слабеење

Од дата: 25-10-12 г.

Во време кога сакате да го симнете вишокот на килограми во своето мени би требало да внесувате повеќе: -Лути пиперчиња– изобилуваат со капсицин, поради што имаат лут вкус. Благодарение на капси...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter