Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Здравје

Седум причини за чинија смокви секој ден

Од дата: 13-09-12 г.

Сезона е на смокви, рајското овошје кое дава сила, го одржува здравјето и ги брише борите. Растение кое многу дава а малку му треба, само сиромашна земја и по некоја капка вода. Смоквата е овошје кое...

Прочитајте повеќе

ГРОЗЈЕТО ШТИТИ ОД РАК НА КОЖАТА

Од дата: 10-09-12 г.

Грозјето има повеќе својства кои го подобруваат здравјето. Научниците сметаат дека може да не заштити од предвремено стареење и рак на кожата. Едно истражување покажа дека соединенијата што се наоѓаа...

Прочитајте повеќе

Трикови за витост

Од дата: 10-09-12 г.

Јадете ја корката од лебот Од лебот или печивото извадете ја меката средина, па кората намачкајте ја со две лажици мармалад наместо со маргарин или сирење. Вака ќе заштедите 149 калории. Штедливо со...

Прочитајте повеќе

Дали ви се заканува остеопороза?

Од дата: 10-09-12 г.

Моменталната густина на вашите коски е индикатор дали ќе се разболите од остеопороза во подоцнежните години. Густината на коските може да се одреди со многу едноставна метода - скенирање на коските на...

Прочитајте повеќе

Витамин Б6 против депресеија

Од дата: 10-09-12 г.

Витаминот Б6 (пиридоксин) е потребен за преобразба на храната во енергија. Тој помага и за одржување на имунолошкиот систем, помага при создавањето на белите крвни клетки и антителата, кои се борат пр...

Прочитајте повеќе

Јадењето може да ве направи да бидете среќни

Од дата: 07-09-12 г.

Дали знаете дека љубовта може да дојде и од стомакот? Постојат одреден број продукти кои го содржат хормонот на среќата, т.е. серотонин, кој најчесто се создава во мозокот од белковината триптофан. М...

Прочитајте повеќе

Зелениот зеленчук ги брка црните мисли

Од дата: 07-09-12 г.

Оние кои на трпезата почесто имаат спанаќ, блитва, магдонос и брокули, т.е. зелен зеленчук, помалку се депресивни, зашто овие продукти се богати со фолна киселина која го забрзува доброто расположение...

Прочитајте повеќе

Задржете ја витоста со редовен појадок

Од дата: 07-09-12 г.

Тајната за да останете вити е во појадокот. Луѓето кои редовно појадуваат имаат многу помали шанси да се здебелат (од 30 до 50 отсто помали отколку кај другите). Воедно, кај нив е намален ризикот од ...

Прочитајте повеќе

Едноставни совети за слабеење

Од дата: 07-09-12 г.

Според италијанската диета храната не се дели на здрава и нездрава, но се внимава на количината. Затоа, важи правилото на врвната кујна: внимателно избрано и малку по количина. Ако го примените ова пр...

Прочитајте повеќе

Три напитоци за да ја победите несоницата

Од дата: 06-09-12 г.

За лечење на несоницата постојат неколку корисни рецепти, а доколку патите од ова пореметување, препорачливо е да го испробате секој од нив по десет дена и да видите кој рецепт е најефикасен за вас. ...

Прочитајте повеќе

Прва   4  5  6  7  8  9  Избери 
Tyxo.bg counter