Pump Food

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Здравје

15-минутна прошетка наместо чоколадо

Од дата: 06-09-12 г.

Следниот пат кога ќе почувствувате пад на работоспособноста, не брзајте да го отворите чоколадото, наместо тоа прошетајте, советуваат британските научници. 15-минутната прошетка ја намалува потребата...

Прочитајте повеќе

Салото на стомакот е опасно !

Од дата: 05-09-12 г.

Здравјето на личностите со нормална телесна маса, но со премногу сало на стомакот може да биде полошо отколку здравјето на дебелите луѓе, покажуваат резултатите на едно америчко истражување. Салото н...

Прочитајте повеќе

Што повеќе вода - помала главоболка

Од дата: 25-08-12 г.

Водата може да ја ублажи главоболката особено кај лицата што патат од мигрена, тврдат научниците. Најмалку седум чаши вода дневно се потребни за да го намалите чувството на болка. Истражувањето го н...

Прочитајте повеќе

Со пченични никулци против стареење

Од дата: 24-08-12 г.

За нега на сува, постара и набрчкана кожа може да направите маска од пченични никулци, кои се добар извор на витаминот Е. Никулците, што се наоѓаат во продавниците за здрава храна, измешајте ги со ед...

Прочитајте повеќе

Кантарионот вистински природен антидепресив

Од дата: 23-08-12 г.

Кантарионот индуцира добросостојба и може да ја подобри умерената депресија, промените во расположението, ниското ниво на енергија и хроничниот замор, открива најновата британска студија. Оваа билка,...

Прочитајте повеќе

Лукот пријател на жените

Од дата: 23-08-12 г.

Со оглед на тоа дека е богат со селен, лукот не служи само за намалување на притисокот, туку се покажа и како голем пријател на жените. Зашто, најновите истражувања потврдија оти овој минерал е важен...

Прочитајте повеќе

Сок за добро утро

Од дата: 23-08-12 г.

Не без причина повеќето нутриционисти препорачуваат денот да се почне со природен овошен сок. Таа напивка на организмот му ги обезбедува потребните витамини и минерали, ги активира желудникот и црева...

Прочитајте повеќе

Како без многу напор да влезете во форма?

Од дата: 21-08-12 г.

Не ви предложуваме некоја сложена програма на телесни вежби, туку она што можете да го изведувате во кое било време, каде било - одење. За согорување на калориите:Започнете со 15-минутно остро одење,...

Прочитајте повеќе

Најлесен начин да ја победите главоболката

Од дата: 16-08-12 г.

Изгледа научниците пронајдоа ефикасен начин во борбата против непријатните главоболки. Доколку страдате од главоболка, оставете ги таблетите против болки и напијте се чаша вода. Повременото пиење во...

Прочитајте повеќе

Повеќе од 40 научни студии потврдиле дека сојата ја подобрува функцијата на простатата

Од дата: 15-08-12 г.

Повеќе од 40 научни студии потврдиле дека сојата ја подобрува функцијата на простатата. Сојата е богата со изофлаворини, растителни хормони, кои се јаки антиоксиданси. Исто така, протеинот од сојата ...

Прочитајте повеќе

Прва   5  6  7  8  9  10  Избери 
Tyxo.bg counter