Optimum Nutrition : Специјални формули

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

И на 50 години има тело какво што посакува секој маж на планетата!

Од дата: 30-03-13 г.

Ел Макферсон е доказ дека работата на супермоделите, сепак е исплатлива на долги патеки.

 

Тешко е да се каже дека годините оставиле трага кај оваа убавица, а ги има точно 50. Па таа изгледа подобро отколку на почетокот на нејзината кариера. Висока е 1.83 сантиметри, позната е под прекарот "The Body", и родена е во Австралија. Ел Макферсон и денес покажува дека се уште знае да се носи со својот прекар.

Таа е една од ретките модели кои на списанието "Sports Illustrated" се појавиле дури пет пати. Во 80-тите години од минатиот век станала дел од ексклузивниот клуб на убавици во кои се нашле и други познати имиња како Линда Евангелиста, Наоми Кембел, Клаудиа Шифер и Синди Крафорд.

Tyxo.bg counter