100 Whey

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Клајстерс се врати со победа, и тоа против Вознијачки

Од дата: 09-12-11 г.

Белгиската тенисерка Ким Клајстерс конечно се врати на терените, по пауза од 5 месеци и успеа да ја победи најдоброрангираната светска тенисерка Каролине Вознијачки. 

Во егзибициски меч пред 10 илјади гледачи во Антверпен, Ким славеше со 6-2, 7-6 (5). Прв предизвик на професионалните турнири во новата есезона ќе и биде настапот во Брзибејн од 2 до 8 јануари, а главната цел и е одбраната на титулата на Австралија опен. 

Првиот гренд-слем во сезоната почнува на 16 јануари.

Tyxo.bg counter