Optimum Nutrition : Специјални формули

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Кошарка

Зрели за историски упех

Од дата: 02-07-12 г.

- Македонската кошаркарска репрезентација в понеделник (23 ч. по македонско време) против Ангола ќе го одигра првиот натпревар од групата Д на предолимпискиот турнир, што се одржува во Каракас, Венецу...

Прочитајте повеќе

Македонија повторно поразена од Порторико

Од дата: 30-06-12 г.

Македонската кошаркарска репрезентација загуби и на вториот пријателски натпревар на гостувањето кај Порторико, овојпат со резултат 84:72.Пред околу пет илјади гледачи ноќеска по македонско време во &...

Прочитајте повеќе

Мајами е новиот НБА шампион

Од дата: 22-06-12 г.

Мајами Хит е нов НБА шампион после синоќешната победа од 121-106 над Оклахома Сити во петтиот дуел од финалната серија за конечни 4-1. До втората шампионска круна „жешките“ ги предводеше ...

Прочитајте повеќе

Мек Кејлеб "директ" во Америка

Од дата: 22-06-12 г.

Патната торба за него беше подготвена, исто како и авионскиот билет за САД. Но сето тоа остана само на тоа, од едноставна причина што Лестер Бо Мек Кејлеб, сепак, не се појави во Скопје и заедно со св...

Прочитајте повеќе

Мекејлеб со Монтепаски ја одбрани шампионската титула

Од дата: 19-06-12 г.

Кошаркарите на Монтепаски Сиена ја одбранија титулата шампиони на Италија, откако синоќа во петтиот натпревар пред своите навивачи го совладаа тимот на Армани Џинс со 84:73 и со биланс 4-1 во победи д...

Прочитајте повеќе

Попович вторпат прогласен за најдобар тренер

Од дата: 02-05-12 г.

Стручњакот на Сан Антонио спарс, Грег Попович, е прогласен за тренер на годината, откако ги предводеше "мамузите" до најдобриот скор на Западот и на делба на чело на лигата со Чикаго со по 50 победи и...

Прочитајте повеќе

МЗТ Скопје издвои победа над ФЕНИ (84-59)

Од дата: 30-04-12 г.

МЗТ Скопје во полна сала „Јане Сандански“пред домашната публика го совлада тимот на Фени индустри со 84-59, и со тоа поведе со 3-1 во кошаркарскиот плејоф од домашното првенство. Со побед...

Прочитајте повеќе

Меккејлеб се круниса со трофејот ,,Алфонско Форд''

Од дата: 17-04-12 г.

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Лестер Бо Мекејлеб, е добитник на наградата „Алфонсо Форд“, како најдобар стрелец во Евролигата. Играчот на Монтепаски Сиена, за италијанскиот шам...

Прочитајте повеќе

МЗТ во финале по цели осум години !

Од дата: 12-04-12 г.

"МЗТ Скопје" е вториот финалист во кошаркарското првенство на Македонија. Во четвртиот натпревар од полуфиналето го совладаа “Торус” во “Јане Сандански” со 77-68 и со тоа ја до...

Прочитајте повеќе

Македонија на 13-то место на ранг-листата на ЕХФ !

Од дата: 24-02-12 г.

Македонската ракометна репрезентација по освојувањето на 5. место на ЕП во Србија бележи напредок на 13. место на најновата ранг-листа на ЕХФ од вкупно 52. земји во Европа. Благодарение на успехот на ...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter