Optimum Nutrition : Специјални формули

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Кошарка

"Вигорки" тераат без милост!

Од дата: 27-10-10 г.

Втор натпревар и втора убедлива победа остварија кошаркарките на Вигор Скопје во новата сезона. Нова "жртва" на тимот кој сака да ја врати титулата во своите витрини стана дебитантот во оваа конкур...

Прочитајте повеќе">Прочитајте повеќе

Ниту „Д“ од дербито

Од дата: 22-10-10 г.

Ниту „Д“ од дерби-натпреварот од 3. коло во Првата машка кошаркарска лига во Кавадарци. Шампионот Фени Индустри доминираше во дуелот со МЗТ Скопје, кој парираше само во првите 10 минути...

Прочитајте повеќе

Максимално сериозно со струмичани

Од дата: 16-10-10 г.

Премиерата во новата сезона пред своите гледачи во "Градски Парк", во која влегуваат со посебно нагласени амбици, вечерва (19.часот), за противник им го носи дебитантот во прволигашкото друштво, АБ...

Прочитајте повеќе

Згаснува Вардар Осигурување!

Од дата: 15-10-10 г.

И тоа се случи, она сценарио што најмалку беше посакувано. Актуелниот македонски вицешампион, екипата на Вардар Осигурување, ќе престане да се натпреварува во следната натпреварувачка сезона 2010/2...

Прочитајте повеќе

Кошарка Под "Кале" се војуваше!!!

Од дата: 15-10-10 г.

Лирија и МЗТ Скопје одиграа вистински двобој со примеси на антикошаркарски елементи, па токму оние крајни и убедливи (98:67) за гостинот ќе останат нешто последно по што ќе биде запаметен овој меч.П...

Прочитајте повеќе">Прочитајте повеќе

Олимпија тргна со два бода, а Илиевски со 13

Од дата: 11-10-10 г.

По веќе традиционалната добра изрека се носат веќе десет години челнците на Јадранската, а и оваа, со префикс НЛБ. Неколку дена пред ситеја отворија новата јубилејна сезона, во која Македонија може...

Прочитајте повеќе

Барселона подобра од Лејкерси!

Од дата: 11-10-10 г.

„Секогаш сакате да победите, но ова беше емотивен меч“, изјави Гасол. „Фановите уживаа во него и атмосферата беше спектакуларна. Ние изгубивме, но кога вашите пријатели ќе победат...

Прочитајте повеќе

Се намалува висината на кошот?

Од дата: 09-10-10 г.

На денот кога светот го доби новиот светски шампион во кошарка, селекцијата на САД (и тоа по осмипат), челниците на светската кошаркарска федерација (ФИБА, почнаа да размислуваат во насока на подоб...

Прочитајте повеќе

Ќе играм кошарка додека не освојам прстен

Од дата: 02-10-10 г.

Кога во 2014 година ќе му истече важечкиот договор со Далас Маверикс, одличниот германски кошаркар Дирк Новицки (32) ќе размисли дали и натаму ќе остане во НБА-лигата.- Во овој момент размислувам на н...

Прочитајте повеќе

Шек го пренесе циркусот во Бостон

Од дата: 01-10-10 г.

Почнаа подготвките за новата сезона, а јавноста првпат имаше можност да види некои стари лица во нови униформи. На првиот ден кој уште се нарекува "медиа деј" зашто најголемите ѕвезди позираат за мног...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter