Optimum Nutrition : Специјални формули

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Кошарка

Секогаш ќе бидам лидер

Од дата: 30-09-10 г.

Ѕвездата на "жешките" првиот тренинг го одбележа во "пеколен" ритам проследен со крената рака на секој свој добар потег."Едноставно сум таков. Секогаш ќе бидам лидер, без разлика со кои играчи ќе бида...

Прочитајте повеќе

Илиевски ќе ја предводи новата Олимпија

Од дата: 29-09-10 г.

Моментално најдобриот македонски плејмејкер, Владо Илиевски ќе биде нов лидер на новиот состав на словенечкиот шампион Унион Олимпија.И покрај смената на раководството на трофејниот кошаркарски клуб и...

Прочитајте повеќе

Подготвени сме да бидеме најомразени

Од дата: 27-09-10 г.

Во годинашниов летен преоден рок во НБА се случи големо изненадување. На едно место се најдоа ЛеБрон Џејмс и Крис Бош и староседелецот во Мајами Хит, Двејн Вејд. На тој начин се направи супертим што о...

Прочитајте повеќе

Стотката“ на Чемберлен против Њујорк

Од дата: 25-09-10 г.

Тоа требаше да биде обичен меч кој немаше премногу натпреварувачка важност, а се претвори во историски Ништо не упатуваше на тоа дека мечот меѓу Филаделфија и Њујорк одиграна во 1962 година, ...

Прочитајте повеќе

Работнички потпиша и со Димитровски

Од дата: 24-09-10 г.

Најтрофејниот кошаркарски клуб Работнички е на пат да се врати на старите патеки едногодишната криза во која се најде по откажувањето на спонзорот "Фершпед". Последното засилување е Александар Димитро...

Прочитајте повеќе

Ѓуроски сонува НБА-настапи

Од дата: 18-09-10 г.

Најголемите и најкорисни совети за да си го претвори сонот во јаве младиот кошаркар ги добива од славниот Карл Мелоунво универзитетскиот тим на „Луизијана тек“ Стојан Ѓуроски (19 г.) е пр...

Прочитајте повеќе

Работнички преку ноќ стана фаворит

Од дата: 17-09-10 г.

Најтрофејниот кошаркарски клуб, Работнички, ги стартуваше подготовките иако до пред десетина дена не се знаеше што воопшто се случува во "Градски парк". Но, тоа и не е некоја вест споредена со информа...

Прочитајте повеќе

МАКЕДОНИЈА ВО САРАЕВО ГО ИГРА ПОСЛЕДНИОТ МЕЧ ОД КВАЛИФИКАЦИИТЕ

Од дата: 27-08-10 г.

Против БиХ за потврда на учеството на Евробаскетот Македонската кошаркарска репрезентација в недела со победа против БиХ во Сараево треба да го потврди пласманот на ЕП 2011. Во исчекување на исходот ...

Прочитајте повеќе

И статистички заслужуваме пласман на ЕП

Од дата: 26-08-10 г.

Репрезентацијата на Македонија е тим со најмалку примени поени, а погодува најмногу тројки, што покажува дека составотна селекторот Марин Докузовски игра добро и во одбрана и во напад. Спроти вечерашн...

Прочитајте повеќе

Македонија на Европското првенство во Литванија

Од дата: 25-08-10 г.

МАКЕДОНИЈА-ВЕЛИКА БРИТАНИЈА 75:56(22:14, 21:13, 15:11, 17:18)СКОПЈЕ. - Сала: "Борис Трајковски". Гледачи: 8.000. Судии: Радовиќ (Хрватска), Конде (Шпанија), Коромилас (Грција).МАКЕДОНИЈА: Мираковски 1...

Прочитајте повеќе

Прва   2  3  4  5  6  7  Избери 
Tyxo.bg counter