Pump Food

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Кошарка

Ни скршен нос не го сопира Гечевски

Од дата: 23-08-10 г.

Минавме тешки моменти во квалификациите, немам намера да ги напуштам другарите за најважниот меч. В среда ќе мора да направам операција на носот кој е скршен, но вечерва ќе бидам во составот, вели Тод...

Прочитајте повеќе

Триумфот над Британија не носи на ЕП

Од дата: 23-08-10 г.

УНГАРИЈА - МАКЕДОНИЈА 85:82(13:25, 27:10, 20:16, 25:31)Солнок. Гледачи: 2.200. Судии: Механџиев (Буг), Ламоника (Ита), Екти (Тур).УНГАРИЈА: Лорант 19, Хорват 19, Војвода, Витман, Фодор 15, Ханга 21, М...

Прочитајте повеќе

ПРЕКИНАТ МЕЧОТ ГРЦИЈА-СРБИЈА ПОРАДИ ОПШТА ТЕПАЧКА Играчите се тепаа, па се гаѓаа со столчиња

Од дата: 21-08-10 г.

Општа та тепачка меѓу играчите го преки­на кошаркарскиот меч меѓу домаќинот Гр­ција и селекцијата на Србија на Акропо­лис Купот во Атина. На три минути до крајот, при водство на Грција од ...

Прочитајте повеќе

Украина потклекна пред нашата одбрана

Од дата: 19-08-10 г.

На македонскиот кошаркарски тим му требаат уште две победи од три средби да се пласира на ЕП 2011, откако ги совлада Украинците во Скопје Одбраната и' ја донесе победата на машката македонска кошарка...

Прочитајте повеќе

Сигурни во победата против Украина

Од дата: 17-08-10 г.

КОШАРКА - КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП 2011Сигурни во победата против УкраинаВторото место ни е обезбедено.- Стојановски на мечот со БиХМакедонската кошаркарска репрезентација речиси е сигурна дека ќе прокнижи ...

Прочитајте повеќе

Прва   3  4  5  6  7  8  Избери 
Tyxo.bg counter