Optimum Nutrition Топачи на масти

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Македонија загуби од Германија

Од дата: 26-01-11 г.

Македонската ватерполо репрезентација во Штутгарт претрпе пораз од домашната селекција на Германија со 7:6 во напревар од третото коло во Светската лига.

Македонија пред крајот водеше со 6:5 и пропушти шанса за два гола разлика, а Германците со помош на судиите стигнаа до победата.

Головите за Македонија ги постигнаа Благоје Ивовиќ - 2, по еден дадоа Иван Вуксановиќ, Борис Летица, Мирослав Ранџиќ и Здравко Делаш.

Tyxo.bg counter