Optimum Nutrition  Витамини и минерали

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Македонскиот репрезентативец Марио Ѓуровски е на листата на желби на шпанскиот прволигаш Депортиво Ла Коруња

Од дата: 10-08-11 г.

Како што пренесуваат шпанските медиуми, Ѓуровски е едно од имињата кои клубот планира да ги ангажира за новата 2011/2012 сезона, меѓутоа не и за пролетниот дел од актуелната сезона.
Според пишувањата на локалниот интернет портал "Вангуардиа", македонскиот фудбалер заедно со уште неколку имиња од Франција, Шкотска и Австрија се на списокот на евентуални засилувања на клубот низ следните неколку месеци. Но, дотогаш 25-годишниот Ѓуровски деновиве сe уште е во очекување на трансфер за себе уште низ актуелниот зимски преоден рок, откако доби дозвола од својот клуб, новосадска Војводина, да ја промени средината.

Tyxo.bg counter