100 Whey

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

МАКЕДОНСКИТЕ ВАТЕРПОЛИСТИ ВТОРИ ВО ИСТАМБУЛ!

Од дата: 08-01-12 г.

Македонската ватерполо репрезентација на меѓународниот турнир „Ханта Михат“ во Истанбул го освои второто место. Во битката за трофејот, „црвено-жолтите“ со 6-10 загубија од Романија. Во првите два дена од турнирот, македонските ватерполисти ги совладаа Турција (11-6) и Холандија (11-10). Овие две селекции се наши противници во групната фаза од претстојното Европско првенство во Ајндховен, кое почнува на 16 јануари 2012 година. 

Tyxo.bg counter