Optimum Nutrition : Специјални формули

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Мотоциклизам

Лоренсо и Елијас - првпат шампиони

Од дата: 13-10-10 г.

Шпанецот Хорхе Лоренсо ја освои првата титула во МотоГП-класата со пласманот на третата позиција на Големата награда на Малезија. На возачот на Јамаха му беше потребно да заврши меѓу најдобрите дес...

Прочитајте повеќе

„Турканица“ од битолски мотокросисти на Орман

Од дата: 02-10-10 г.

На патеката Орман крај Скопје утре (старт 12:15 ч) ќе се одржи петтиот, последен натпревар од Шампионатот на Македонија во мотокрос за сезоната 2010.Во класата МХ2 доминираат мотокросистите од Битола....

Прочитајте повеќе

Лоренсо може да ја слави МотоГП титулата

Од дата: 02-10-10 г.

Дани Педроса скрши клучна коска на тренингот за претстојната трка за Големата награда на Јапонија и практички му ја препушти годинашнава МотоГП титула на својот сонародник Хорхе Лоренсо. Како единстве...

Прочитајте повеќе

Светски првак ќе прави мотоакробации во Скопје

Од дата: 29-09-10 г.

Возачот на Ред бул и повеќекратен светски и европски шампион во популарниот стант-рајд, Германецот Кристијан Фајфер, восабота во Скопје ќе има свое мотошоу. Со својот мотор „бмв Ф800Р“ ќе ...

Прочитајте повеќе

Томовски блиску до вицешампионската титула

Од дата: 27-09-10 г.

По откажувањето на шестиот натпревар од отворениот Источноевропски шампионат во мото-крос во 2010 година, кој требаше да се вози во Турција, македонскиот мотоциклист Гоце Томовски е на чекор од освоју...

Прочитајте повеќе

Секоја грешка чини титула

Од дата: 27-09-10 г.

Марк Вебер ги задржува надежите дека може да биде првиот возач што на Ред бул ќе му донесе титула, бидејќи како лидер вопрвенството во Формула 1, ги отвори квалификациите за трката за ГН Малезија, со ...

Прочитајте повеќе

Томовски на чекор до вицешампионската титула

Од дата: 24-09-10 г.

По официјалното откажување на шестиот натпревар од отворениот Источно-Европскиот шампионат во мотокрос во 2010 година што требаше да се одржи во Турција, македонскиот моциклист Гоце Томовские на чекор...

Прочитајте повеќе

Николов избори пласман на Светското првенство

Од дата: 21-09-10 г.

Со освоеното девето место на завчерашниот втор по ред натпревар во брзински мотоциклизам што се возеше на патеката во Батајница крај Белград, нашиот натпреварувач во класа Супер Шток, до 1000 цм кубни...

Прочитајте повеќе

Италијанците ќе навиваат за Роси и за Дукати

Од дата: 17-08-10 г.

Со девет титули е најуспешниот мотоциклист и првпат во својата кариера ќе вози за италијански тим Еден од најпопуларните и најдоброплатени италијански спортисти, мотоциклистот Валентино Роси, од след...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter