Optimum Nutrition  Витамини и минерали

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

НАЈДЕЛОТВОРНАТА МАСКА ОД ДОМАТИ ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ И ПОБРЗ РАСТ НА КОСАТА

Од дата: 13-05-13 г.

Ова е дефинитивно најделотворната маска која ќе го спречи опаѓањето на косата, а воедно и ќе го поттикне нејзиниот раст. Се подготвува од природни состојки, а за да ги почувствувате ефектите потребно е да ја нанесувате на вашата коса барем еднаш неделно.

Потребно ви е:

-          сок од три домати

-          една жолчка

-          една лажица мед

-          малку вода

Убаво измешајте ги состојките и нанесете ја маската на полусува коса. Оставете нека делува половина час, а потоа измијте ја косата повторно.

Tyxo.bg counter