Optimum Nutrition : Специјални формули

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Пливање

Направив се што сакав да направам

Од дата: 06-08-12 г.

Мајкл Фелпс го одржа својот збор, откако влезе во историјата на пливањето со уште една извонредна олимписка победа во саботата. Најголемиот олимписки пливач и, за многумина, најголем олимпиец на сите...

Прочитајте повеќе

Фелпс во друштвото на Фрејзер и Егерсеги

Од дата: 04-08-12 г.

Мајкл Фелпс, конечно, освои индивидуално злато на ОИ во Лондон, стигнувајќи до бројката од 20 освоени олимписки медали. Најуспешниот олимпиец на сите времиња триумфираше во финалето на 200 метри меша...

Прочитајте повеќе

Мајкл Фелпс стана најголемиот олимпиец на сите времиња

Од дата: 01-08-12 г.

Американскиот пливач Мајкл Фелпс се избори за правото да се нарече себеси најголем олимпиец на сите времиња, откако американскиот тим ги прегази противниците на трката 4х200 метри слободно и тој го ос...

Прочитајте повеќе

Пливајте и истопете ги килограмите во базен

Од дата: 17-07-12 г.

Пливањето е одлична кардиоваскуларна вежба за телото без ризици за остри болки во зглобовите кои доаѓаат со трчањето или дигањето голема тежина. Ќе потрошите отприлика еднаков број на калории во минут...

Прочитајте повеќе

Сите предности на пливањето

Од дата: 02-07-12 г.

Пливањето ги ангажира сите мускули на телото, а тоа помага да останеме во подобра форма, да бидеме здрави и задоволни со своите килограми. Пливањето ги зајакнува мускулите на телото и не прави поиздр...

Прочитајте повеќе

Почина Дале Оен, светски шампион на 100 метри !

Од дата: 02-05-12 г.

Светскиот шампион на сто метри градно, Александар Дале Оен од Норвешка, почина завчера за време на подготовките во Флагстаф, Аризона, Сад. Норвежанецот заедно со колегите го завршил тренингот и се оне...

Прочитајте повеќе

Буске доби суспензија од два месеци

Од дата: 25-10-10 г.

Францускиот пливач Фредерик Буске доби двомесечна суспензија од Француската пливачка федерација за позитивен тест на стимулантот хептаминол на еден митинг во јуни Буске во интервју за Л'Екип изјав...

Прочитајте повеќе

Го препливал Ла Манш без раце и нозе

Од дата: 20-09-10 г.

Четириесет и двегодишниот Французин Филип Кроазон изведе несекојдневен подвиг, успевајќи да го преплива каналот Ла Манш, иако му се ампутирани двете раце и нозе. Кроазон пристигнал на францускиот брег...

Прочитајте повеќе

Димовски по вторпат ќе го напаѓа Ла Манш

Од дата: 21-08-10 г.

Нашиот маратонец, кој каналот го преплива неодамна, в година ќе го плива уште еднаш Игор Димовски уште еднаш ќе го преплива каналот Ла Манш и со тоа ќе стане првиот македонски маратонец кој овој тесн...

Прочитајте повеќе

Александар Маленко му се враќа на пливањето

Од дата: 20-08-10 г.

Најдобриот македонски пливач на сите времиња Александар Маленко му се враќа на пливањето. Освен на маратонското пливање, Маленко размислува да се врати и в базен. Тој потврди дека сериозно размислува ...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter