100 Whey

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Природна „инјекција“ против грип

Од дата: 20-01-13 г.

Сезоната на грип веќе започна, а ладно и променливо време е погодно за ширење на вируси. За да го подготвите телото за борба против настинките и грипот важно е да го зајакнете имунитетот. Но кога грипот ќе се појави, важно е како ќе реагираме. Поради тоа ние ви нудиме интересна идеја, која ќе го зајакне вашиот организам со што ќе се решите од симптомите за само неколку дена. 

Состојки: 

4 парчиња лук 

2 лажици мед 

Половина лажичка куркума 

2 лажици рендан ѓумбир 

Половина лажиче чили пипер (чили пиперка) 

3 чаши сок од портокал 

1/3 сок од лимон

Подготовка:

Измешајте ги состојките, измиксајте ги во блендер и ставете ги во стаклено шише. Испијте по една чашка дневно од овој сок, три до четири дена по ред. Мешавината е одлична за зајакнување на имунитетот, против грип или настинка. Сокот чувајте го во фрижидер.

Tyxo.bg counter