Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Ракомет

Сонот станаа јаве за Металург

Од дата: 22-10-12 г.

Почетните соништа за Металург во групната фаза од машката ракометна Лига на шампионите, станаа јаве. Македонскиот првак е еден од ретките тимови што по првите четири кола има максимален резултат.Висок...

Прочитајте повеќе

Вардарци се посрамотија во Чешка

Од дата: 22-10-12 г.

Ако поразот од Татран Прешов во регионалната ракометна СЕХА-лига беше за отрезнување, негативниот резултат на гостувањето кај Ловосице (24-25) во реваншот од ЕХФ-купот е загрижувачки. Вардар се пласир...

Прочитајте повеќе

Балиќ во Металург за 200.000 евра годишно?

Од дата: 16-08-12 г.

Најдобриот хрватски ракометар и еден од најдобрите во светот, Ивано Балиќ е на пат да го облече дресот на македонскиот првак Металург, пренесе весникот "24 часа". Наводно, сопственикот на Металург, М...

Прочитајте повеќе

Борко Ристоски суспендиран еден меч од ЕХФ

Од дата: 04-08-12 г.

Македонскиот ракометен голман Борко Ристовски заработи суспензија од еден меч од ЕХФ поради мешаницата на мечот со Австрија.Македонскиот голман Борко Ристовски нема да биде во можност да настапи за ра...

Прочитајте повеќе

РФМ казнета со 3.000 евра за инцидентот со Австрија

Од дата: 17-07-12 г.

Ракометната федерација на Македонија ќе мора да плати казна од 3.000 евра за фрлените предмети на теренот на првата средба со Австрија од баражот за Светското првенство во Шпанија. Инцидентот во фини...

Прочитајте повеќе

Ракометното СП ка­ко Ју­гос­ла­ви­ја во ма­ло

Од дата: 18-06-12 г.

Ма­ке­до­ни­ја е ед­на од пет­те се­лек­ции од по­ра­неш­ни­те ју-прос­то­ри кои се пла­си­раа на прет­стој­но­то Свет­с...

Прочитајте повеќе

Металург ja освои третата титула во низа

Од дата: 28-05-12 г.

Металург го совлада Вардар Про со 20:16 во СРЦ „Кале“ и ја освои третата шампионската титула во низа во нашето ракометно првенство, реванширајќи им се на „црвено-црните“ за пор...

Прочитајте повеќе

Станиќ вреди 500.000 евра, Металург понудил 40.000

Од дата: 17-05-12 г.

Металург ќе мора да издвои речиси половина од својот буџет, доколку сака да го задржи Дарко Станиќ. Српскиот голман по завршувањето на сезоната мора да оди во Гепинген, со кој претходно потпиша триго...

Прочитајте повеќе

На местото на Владимир Темелков, доаѓа третиот пикер Никола Марковски !

Од дата: 04-04-12 г.

Никола Марковски, третиот пикер на македонската ракометна репрезентација ќе биде замената за повредениот Владимир Темелков, десното крило на националниот тим. Темелков на вториот контролен меч со Рома...

Прочитајте повеќе

МАКЕДОНЦИТЕ СЕ ПОДГОТВУВААТ ЗА ГЕТЕБОРГ !

Од дата: 28-03-12 г.

На една недела пред почетокот на квалификацискиот турнир за пласман на Летните олимписки игри, атмосферата во Гетеборг (Шведска) почна повторно да добива на интензитет. Секој ден има по некоја нова, с...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter