Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Ракомет

Нова победа на Металург против Босна !

Од дата: 09-03-12 г.

Македонскиот ракометен шампион Металург и на вториот натпревар против Босна за два дена немаше никакви проблеми да стигне до победата. Ако вчера скопскиот тим славеше триумф од рекордни 25 голови разл...

Прочитајте повеќе

Металург ќе игра и ќе шири хуманост

Од дата: 18-02-12 г.

Ракометниот шампион Металург во среда на 22 февруариво салата во Автокоманда во Скопје го пречекува тимот на Борац од Бања Лука. Средствата од влезниците за овој натпревар ќе одат во хуманитарни цел...

Прочитајте повеќе

Кире ем светски, ем европски рекордер

Од дата: 28-01-12 г.

Најдобриот македонски ракометар Кире Лазаров постави уште еден голгетерски рекорд во својата кариера, станувајќи прв стрелец на Европското првенство во Србија со 61 погодок. Тој постигна осум гола нан...

Прочитајте повеќе

10.000 Македонци против 10.000 Срби

Од дата: 25-01-12 г.

Една луда комбинација кажува дека Македонија се уште има шанси да стигне до полуфиналето на Европското првенство во Србија. За да се оствари тоа, денеска Шведска треба да ја победи Данска, Полска да б...

Прочитајте повеќе

МАКЕДОНСКИТЕ НАВИВАЧИ ЗАМИНАА ВО БЕЛГРАД ДА И ДАДАТ ПОДДРШКА НА СВОЈАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА !

Од дата: 23-01-12 г.

По победата над Чешка (27-21) македонската ракометна репрезентација од Ниш се пресели во Белград, а со нив нешто повеќе од 200 километри посеверно ќе заминат и неколкуте илјади верни фанови. Акцијата ...

Прочитајте повеќе

РАКОМЕТАРИТЕ БАРААТ РЕВАНШ ЗА ПОРАЗОТ НА СП 2009 !

Од дата: 21-01-12 г.

Македонија во првото коло од втората фаза на Европското првенство во ракомет во Србија ќе ја почне против светскиот вицешампион Данска. Ракометарите тргнуваат во поход по осмото место на континентални...

Прочитајте повеќе

ГЕРМАНЦИТЕ ЈА СЛАВАТ ПОБЕДАТА НАД МАКЕДОНИЈА !

Од дата: 18-01-12 г.

Селекторот на германската селекција Мартин Хојбергер признава дека неговите избраници имале среќа при забележувањето на значајната победа над Македонија (23-24). „Црвено-жолтите“ промашија...

Прочитајте повеќе

ШУНДОВСКИ: МАШКАТА ИГРА ОСТАНА НЕНАГРАДЕНА !

Од дата: 18-01-12 г.

Кормиларот на македонскиот национален тим, Звонко Шундовски, не го криеше разочарувањето откако храбрата и максимално пожртвувана игра на неговите избраници не донесе резултат на дуелот со Германија. ...

Прочитајте повеќе

Ремито со Шведска е успех за нас (Алушевски)

Од дата: 16-01-12 г.

Да се игра нерешено со четвртопласираната репрезентација од последното Светско првенство за нас е голем успех. Одигравме добар натпревар, но направивме многу грешки со играч повеќе во нападот. Ова вч...

Прочитајте повеќе

Шведските репрезентативци се жалат од судиите

Од дата: 16-01-12 г.

Шведските ракометари побараа оправдување за неуспехот да ја победат Македонија, тврдејќи дека биле оштетени од судиите во финишот на средбата од првото коло од Европското првенство во Србија, која зав...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter