Optimum Nutrition  Витамини и минерали

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Ракомет

Како до ЛОИ: Мора да се биде подобар од Русија, Германија, Србија, Полска…

Од дата: 14-01-12 г.

Македонските ракометни репрезентативци подготовките за настап на Европското првенство (ЕП), кое стартува утре во Србија, ги почнаа со сон за евентуален пласман на годинешните Летни олимписки игри (ЛОИ...

Прочитајте повеќе

КОНТРОЛЕН ТРЕНИНГ МЕЧ И ПОТГОТВУВАЊЕ НА СПИСОК НА РАКОМЕТАРИТЕ ЗА ЕП ВО НИШ

Од дата: 11-01-12 г.

Македонската ракометна репрезентација вечерва (19 ч.) во СРЦ „Кале“ ќе одигра контролен тренинг меч против комбинираниот тим од ракометари на двата најквалитетни македонски клубови, Металу...

Прочитајте повеќе

ПРОМОВИРАН НАВИВАЧКИОТ ДРЕС

Од дата: 20-12-11 г.

"Средба на генерациите" беше наречена овој настан, на кој нота на официјалност му даде потпишувањето на договорот за продолжување на соработката меѓу РФМ и Скопско. Со тој договор се обезбедуваат сред...

Прочитајте повеќе

Шоуто на Металург продолжува

Од дата: 05-12-11 г.

Величествено, нема што! Металург може да има мирен зимски сон, зашто во совршено погоден момент го оствари најголемиот личен успех. Но, нокаут-фазата на Лигата на шампионите, истовремено, е и највисо...

Прочитајте повеќе

ЛАЗАРОВ, ВЕЗЕНКОСКИ И МИТЕВСКИ ВО ПЕЛИСТЕР

Од дата: 10-08-11 г.

Пелистер изледува од играчката криза. Звонко Шундовски по враќањето од Шведска затече три нови и проверени играчи во својот тим. Лазаров, Митевски и ВезенкоскиКонечно е ставен крај на сите дилеми окол...

Прочитајте повеќе

Франција подобра од данскиот "плејстејшн"

Од дата: 31-01-11 г.

Франција останува апсолутен владетел во светскиот ракомет. Сопственикот на сите три пехари ја имаше првата успешна одбрана на шампионскиот "појас" на ИХФ, светското првенство. Како заслужен бонус за...

Прочитајте повеќе">Прочитајте повеќе

Европа против Скандинавија во полуфиналето

Од дата: 26-01-11 г.

Единствената дилема на СП во ракомет за мажи, што се игра во Шведска, се полуфиналните двојки и репрезентациите што ќе обезбедат пласман на квалификацискиот турнир за Олимпијадата 2012. С` ќе биде ...

Прочитајте повеќе

Две победи нe носат на ЕП 2012!

Од дата: 08-11-10 г.

Со ремито во БиХ Македонија е на вистинскиот пат до пласман на ЕП 2012. За дефинитивен пласман на првенството потребни се победи над БиХ дома и Естонија на гостиКонечно, зрак светлина врз машката с...

Прочитајте повеќе

Металург, сепак, не е Кометал

Од дата: 08-11-10 г.

Дербито од деветтото коло на Супер лигата меѓу ракометарките на Жито Прилеп и Металург ја враќа вербата во домашниот женски ракомет и првенството го направи неизвесно. По двегодишна доминација падна...

Прочитајте повеќе

Без Пецевска во квалификациите за СП

Од дата: 04-11-10 г.

Женската ракометна репрезентација ќе биде драстично ослабена на квалификацискиот турнир за СП 2012, што ќе се игра во почетокот на декември во Драма, Грција, бидејќи на капитенката Драгана Пецевска...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter