100 Whey

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Ракомет

Отворени вратите од ЕП!!!

Од дата: 02-11-10 г.

Македонија непоразена се враќа од Сараево, големо реми на мечот со Босна и Херцеговина. Резултат кој не става во пол-позиција за пласман на шампионатот Македонија се враќа непоразена од гостувањет...

Прочитајте повеќе

Тодоровска ќе му асистира на Стрезовски

Од дата: 29-10-10 г.

Гино Стрезовски успеа во намерите да ги врати Јулија Портјанко и Наталија Тодоровска во женската ракометна репрезентација, но во различна улога. И покрај најавите за повлекување, Портјанко се согла...

Прочитајте повеќе

Колку што беше потребно

Од дата: 29-10-10 г.

"Кале", исполнето и гласно како во своите славни денови, сведочеше на една од побезгрижните и позабавни партии на машката ракометна репрезентација, која, без да уфрли во повисока брзина, ја совлада ...

Прочитајте повеќе

Утре се патува за Романија

Од дата: 28-10-10 г.

Сениорките со ослабен состав на Трофеј "Карпати"Женската сениорска репрезентација на Македонија во четврток патува за Романија каде што од петок до недела ќе учествува на турнирот "Трофеј Карпати". ...

Прочитајте повеќе

Македонија ја победи Естонија

Од дата: 28-10-10 г.

Ракометната репрезентација на Македонија ја совлада Естонија со 30:25 во првото коло од новиот квалификациски циклус за Европското првенство што во 2012 година ќе се одржи во Србија. Пред околу ил...

Прочитајте повеќе

Дебакл на туниски начин

Од дата: 25-10-10 г.

Освојувањето на третото место на машката ракометна репрезентација на Македонија на турнирот „Трофеј Карпати“ ќе минеше без голема врева и сите ќе се сложевме дека со речиси „втор ...

Прочитајте повеќе

Шундовски без првотимците во Романија

Од дата: 22-10-10 г.

Со нов стручен штаб и со компромисен состав, машката ракометна репрезентација ќе се обиде на турнирот "Трофеј Карпати" во Романија, кој почнува денеска, да ги заборави непријатните случувања од стар...

Прочитајте повеќе

Арнаудовски го удрил Смајлагиќ поради Македонија

Од дата: 20-10-10 г.

Македонецот со хрватски пасош Ристо Арнаудовски тврди дека причината за физичката пресметка со тренерот на Босна, Ирфан Смајлагиќ, била недобивањето дозвола од него да и' се приклучи на македонската...

Прочитајте повеќе

Хаос во машкиот државен тим

Од дата: 19-10-10 г.

Шест играчи на Металург не присуствуваа на првиот тренинг на репрезентацијата поради конфлликт со актуелниот селектор Љубомир Савевски Кога за време на летниот преоден рок констатиравме дека ќе бид...

Прочитајте повеќе

Лазаров и Сиудад Реал запрени во Загреб

Од дата: 18-10-10 г.

Кирил Лазаров со Сиудад Реал се врати во Шпанија само со бод од гостувањето во Загреб, каде што одиграа нерешено 30:30 со Кроација осигурање во рамките на четвртото коло од групата Д во Лигата на ш...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter