Optimum Nutrition : Специјални формули

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Ракомет

Предизвик за Пелистер и Куманово

Од дата: 16-10-10 г.

По дербито против Вардар Про, ракометарите на Металург се наоѓаат пред тешко гостување во Битола каде што против Пелистер ќе го одиграат мечот од 7. коло. Овој натпревар е еден од двата поинтересни...

Прочитајте повеќе

Лазаров во топ 10

Од дата: 15-10-10 г.

Со пет гола помалку од моменталниот лидер (поранешниот соиграч од Загреб, Вукиќ), Лазаров останува во трка за највисок пласман, а сезонава има тим со кој може да дојде до максимален број средби биде...

Прочитајте повеќе

Иври за Металург, Адемар за Пелистер

Од дата: 13-10-10 г.

Металург втора година по ред ќе гостува во Париз, а Пелистер ќе се сретне со една од најдобрите шпански екипи во третото коло на Купот на ЕХФ. Во Металург презадоволни од Иври, во Пелистер ја колн...

Прочитајте повеќе

Конечно, вистинскиот Металург

Од дата: 12-10-10 г.

Двата македонски клуба, Металург и Пелистер се пласираа во третото коло на Купот на ЕХФ. Металург го совлада БГК со 32:23, Пелистер ја надополни негативата од минус три и со победа од 26:22 го елим...

Прочитајте повеќе

Лазаров со осумка го почести Ангеловски

Од дата: 12-10-10 г.

Во дуелот на македонските ракометни репрезентативци, Кирил Лазаров и Бранислав Ангеловски во 3. коло на европската Лига на шампионите, меѓу Сиудад Реал и Констанца, двојниот „топчија“...

Прочитајте повеќе

Металург наострен за реванш

Од дата: 09-10-10 г.

Во една од најголемите спортски неправди што ги имаат доживеано досега, металурзи со студени глави и силно мотивирани се вртат кон денешниот реванш (18 ч.) од второто коло на Купот на ЕХФ со Мешков,...

Прочитајте повеќе

ЕХФ си е ЕХФ, нема правдина

Од дата: 09-10-10 г.

БГК Мешков имаше 16 играчи на клупата, а според брошурите што ги печат ЕХФ смеат 14. Дека се тоа пропозиции - не се, да би биле мечот во Брест не би бил регуларен. Но, ЕХФ уште еднаш покажа зошто р...

Прочитајте повеќе

Ќе биде жешко во Брест

Од дата: 02-10-10 г.

Засилениот Металург на клупата и во составот со повеќемина интернационалци, досега на меѓународна сцена не покажа многу. Беше елиминиран во квалифиакциите во Порто, во обидот да се пласира во една од ...

Прочитајте повеќе

Хрватот Арнаудовски се согласи да игра за Македонија

Од дата: 29-09-10 г.

Хрватскиот лев бек со македонски корени Ристо Арнаудовски и левите крила Зоран Шалевски (ВВ Тиквеш) и Дејан Манасков (Металург) за првпат ќе добијат покана во нашиот ракометен национален тим кога ќе п...

Прочитајте повеќе

Портјанко му откажа на Стрезовски

Од дата: 28-09-10 г.

Откако се нафати да ги вади жешките костени со женската сениорска репрезентација на Македонија, новиот селектор ГиноСтрезовски треба да состави тим што без проблеми ќе не' одведе најмалку во баражот з...

Прочитајте повеќе

Прва   2  3  4  5  6  7  Избери 
Tyxo.bg counter