100 Whey

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Ракомет

Сиудад го исополнува сонот на Лазаров

Од дата: 27-09-10 г.

ЕХФ никогаш не бил посреќен од лани, кога Ф4 турнирот во Келн излезе како полн погодок и настан рамен на кошаркарските турнири. Затоа побрзо-подобро, експресно одново му беше доделена организацијата н...

Прочитајте повеќе

Кoмплетирано првото коло од ракометната лига на шампиони

Од дата: 27-09-10 г.

Во текот на викендот беше комплетирано 1.коло од ракометната Лигата на шампионите.Сигурен старт имаше европскиот првак Кил кој пред своите навивачи го совлада француски Шамбери со 35:23. За разлика од...

Прочитајте повеќе

Осум гола на Лазаров

Од дата: 24-09-10 г.

Кире Лазаров ја оправда својата висока голгетерска репутација на стартот на новата сезона во Лигата на шампионите, откако беше најдобриот стрелец во првиот европски настап во дресот на Сиудад Реал.Нај...

Прочитајте повеќе

Ако Стрезовски не прифати, селектор ќе биде Магдинчев

Од дата: 20-09-10 г.

РФМ денеска ќе им ги понуди условите за работа на двајцата кандидати што го минаа првиот филтер по објавениот конкурс за селектор на женската репрезентација Новиот селектор на женската ракометна репр...

Прочитајте повеќе

Пелистер триумфално низ Струга

Од дата: 23-08-10 г.

Организаторите на турнирот во Струга се надеваат дека следните години единствената меѓународна ракометна манифестација кај нас повторно ќе го има стариот препознатлив сјај, и повеќе квалитетни екипи ...

Прочитајте повеќе

КИРИЛ ЛАЗАРОВ ДВЕ ГОДИНИ ВО СИУДАД РЕАЛ

Од дата: 19-08-10 г.

Имав разговор и со Металург, а договорот беше доколку не најдам ангажман во клуб од првата европска четворка, да дојдам кај нив, но сигурно кариерата би сакал да ја завршам во Македонија Македонија с...

Прочитајте повеќе

Прва   3  4  5  6  7  8  Избери 
Tyxo.bg counter