Optimum Nutrition : Специјални формули

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Русија им купи автомобили на своите медалисти

Од дата: 16-08-12 г.

Секој руски спортисти кој на Олимписките игри освои медал од државата доби на подарок автомобил "ауди".

Руската држава ќе награди дури 129 спортисти кои освоија олимписки медали, а најдобрите модели ќе ги добијат оние што освоиле злато. 
Меѓу спортистите е и атлетичарката Наталија Антјух која освои злато на 400 метри со пречки и нејзе овие церемонии и признанија не и се многу омилени.
- На нозе сум од рано наутро и не му се гледа крајот на тоа. Тоа е убаво, но во истовреме напорно, физички и психички - призна Русинката која од претседателот Владимир Путин доби и Орден на честа, највисокото признание кое може да го добие обичен граѓанин на Русија.

Tyxo.bg counter