Optimum Nutrition : Специјални формули

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

РФМ казнета со 3.000 евра за инцидентот со Австрија

Од дата: 17-07-12 г.

Ракометната федерација на Македонија ќе мора да плати казна од 3.000 евра за фрлените предмети на теренот на првата средба со Австрија од баражот за Светското првенство во Шпанија.

Инцидентот во финишот на средбата во "Борис Трајковски" го испровоцира гостинскиот голман Бауер, кој ги разгневи навивачите, замавнувајќи со еден предмет кон трибините. Дел од публиката наседна на провокацијата, па почна да фрла запалки и пластични шишиња кон Бауер, што доведе до неколкуминутен прекин на натпреварот.
РФМ има право на жалба, но за тоа прво мора да уплати 1.000 евра.

Tyxo.bg counter