Optimum Nutrition  Витамини и минерали

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Серена Вилијамс најпопуларна светска спортистка

Од дата: 15-12-11 г.

Најпопуларна светска спортистка е американската тенисерка Серена Вилијамс. Имено, според истражувањето кое е спроведено со помош на "Гугл", нејзиното име преку овој интернет пребарувач во 2011. година е побарано 125 милиони пати. Иако малку играше годинава, помладата од сестрите Вилијамс 'далеку им побегна' ма Марија Шарапова (54.700.000 барања) и Каролина Вознијацки (37.200.000 барања).

Зад нив следат Ана Курникова, Венус Вилијамс, Линдзи Вон и Даница Патрик, Ана Ивановиќ, Хоуп Соло и Марија Кириленко.

На оваа листа од 11. до 30. место рангирани се Петра Квитова, Мишел Ви, Џина Карано, На Ли, Аманда Берд, Доминика Цибулкова, Викторија Азаренка, Саманта Стосур, Данијела Хантухова, Андреа Петковиќ, Вера Звонарева, Натали Гулбис, Џени Финч, Марион Бартоли, Алекс Морган, Мисти Меј-Тринор, Агњешка Радванска, Лерин Франко, Еби Вамбах и Јанина Викмајер.

Tyxo.bg counter