Optimum Nutrition Топачи на масти

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Тенис

ГРОТ СО НЕВЕРОЈАТЕН СЕРВИС ОД 263 КМ/Ч!

Од дата: 10-08-12 г.

АТП турнејата во саботата потврди дека 340-рангираниот Грот, го поставил сервисот во меч од второто коло против Белорусинот Владимир Игнатик на Челенџ турнир во Јужна Кореја.Неговиот сервис од 263 км/...

Прочитајте повеќе

Серена го комплетираше „златниот слем"

Од дата: 06-08-12 г.

Серена Вилијамс ја демолираше Марија Шарапова со 6:0, 6:1 на патот до олимпиското злато и стана првиот тенисер воопшто кој освоил титула на сите четири гренд слем турнири, како и злато и на Олимписки ...

Прочитајте повеќе

Налбандијан го повреди линискиот судија

Од дата: 19-06-12 г.

Давид Налбандијан беше дисквалификуван во финалето на турнирот на трева, Квин'с клаб во Лондон, откако во момент на лудост искрши пластично пано и притоа го повреди линискиот судија, кој седеше во нег...

Прочитајте повеќе

Доделени наградите Laureus Sports Awards !

Од дата: 24-02-12 г.

Новак Ѓоковиќ вечерва ја доби наградата за спортист на годината на доделувањето на 2012 Laureus Sports Awards. Тој доминираше во тенисот во 2011. Барселона доби награда за најдобар тим после невероја...

Прочитајте повеќе

Ѓоковиќ доминира во Мелбурн

Од дата: 21-01-12 г.

Само 74 минути и два загубени гејма му беа доволни на српскиот тениски ас Новак Ѓоковиќ да го совлада Французинот Никола Мау и да обезбеди пласман во осминафиналето од првиот годинешен гренслем-турнир...

Прочитајте повеќе

Серена се повреди, неизвесен настапот на Аустралијан опен!

Од дата: 04-01-12 г.

Поранешната најдобра тенисерка во светот Серена Вилијамс поради повреда на левиот глужд на ногата се повлече од ВТА турнирот во Бризбејн. Таа ја превитка ногата во дуелот од второто коло против Србинк...

Прочитајте повеќе

Серена Вилијамс најпопуларна светска спортистка

Од дата: 15-12-11 г.

Најпопуларна светска спортистка е американската тенисерка Серена Вилијамс. Имено, според истражувањето кое е спроведено со помош на "Гугл", нејзиното име преку овој интернет пребарувач во 2011. година...

Прочитајте повеќе

Ѓоковиќ е најдобар балкански спортист за 2011

Од дата: 14-12-11 г.

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ беше прогласен и за најдобар спортист на Балканот во традиционалниот избор на Бугарската новинска агенција (БТА). Во изборот учестуваа десет агенции од балкан...

Прочитајте повеќе

Клајстерс се врати со победа, и тоа против Вознијачки

Од дата: 09-12-11 г.

Белгиската тенисерка Ким Клајстерс конечно се врати на терените, по пауза од 5 месеци и успеа да ја победи најдоброрангираната светска тенисерка Каролине Вознијачки. Во егзибициски меч пред 10 илјади...

Прочитајте повеќе

Федерер како воз преку Надал

Од дата: 23-11-11 г.

Рожер Федерер покажа дека е во застрашувачка форма во финишот на сезоната, откако со неверојатни 6:3/6:0 го "уништи" својот вечен ривал Рафаел Надал за 2-0 скор по првите два натпревари од Б групата н...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter