Optimum Nutrition  Витамини и минерали

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Тенис

Мареј не може да продолжи

Од дата: 23-11-11 г.

Енди Мареј помина два часа објаснувајќи ја својата одлука да се повлече од Финалето во Лондон, велејќи дека неговото тело ја направило одлуката. Шкотскиот светски број 3 се повлече поради повреда на н...

Прочитајте повеќе

"Ѓоковиќ заслужува да е на врвот"

Од дата: 08-07-11 г.

Рожер Федерер вели дека е добро за тенисот што Новак Ѓоковиќ го освои Вимблдон и стана светски рекет број 1. Швајцарскиот "Маестро" смета дека Србинот го заслужува успехот по неверојатниот старт на се...

Прочитајте повеќе">Прочитајте повеќе

Ѓоковиќ пак преку Федерер

Од дата: 28-02-11 г.

Новак Ѓоковиќ комплетираше хет-трик на Дубаи Шампионатот во саботата "уништувајќи" го повторно Рожер Федерер со 6:3/6:3 и не дозволувајќи му на Швајцарецот да стигне до петтата титула од пустината. ...

Прочитајте повеќе

Вознијачки ќе ја заврши годината како број еден во светот

Од дата: 30-10-10 г.

Каролине Вознијачки сигурно ќе ја заврши 2010 година како број еден тенисерка во светот, откако со 3-6, 6-1, 6-1, славеше над Франческа Скијавоне, на ВТА-шампионатот во Доха, Катар. Младата данска те...

Прочитајте повеќе

Звонарева го напаѓа првото место на Вознијацки

Од дата: 29-10-10 г.

Светскиот рекет број еден Каролине Вознијацки доживеа шокантен пораз од Саманта Стосур во второто коло на завршниот турнир на сезоната, ВТА-шампионат во Доха, Катар, кој се игра за награден фонд од...

Прочитајте повеќе

Џим Куриер нов селектор на САД

Од дата: 29-10-10 г.

Своевремено еден од најдобрите светски тенисери Џим Куриер е именуван за нов селектор на американските тенисери, откако минатиот месец отказ на таа функција даде Патрик Мекинро, кој на чело на Дејв...

Прочитајте повеќе

Вознијацки брутално ја прегази Дементиева

Од дата: 29-10-10 г.

Се одиграа првите три меча на годинашниов завршен турнир на најдобрите осум тенисерки, ВТА-шампионатот, кој се игра во Доха на тврда подлога со награден фонд од 4.55 милиони долари.Турнирот со побе...

Прочитајте повеќе

Троицки и Азаренка со титулите од Кремљ

Од дата: 25-10-10 г.

Србинот Виктор Троицки стигна до својата прва титула, додека Викторија Азаренка стигна до петтата круна во кариерата на Кремљ Опен во Москва во неделата 43-рангираниот Троицки се врати од еден сет ...

Прочитајте повеќе

Крај на сезоната за Серена Вилијамс

Од дата: 23-10-10 г.

Сезоната за Серена Вилијамс е завршена откако ја обнови повредата на стапалото поради која од тениските терени отсуствуваше од јули. Серена се повреди по освојувањето на турнирот во Вимблдон нагазув...

Прочитајте повеќе

Ѓоковиќ без милост, декласиран и Гарсија Лопез

Од дата: 18-10-10 г.

Ѓоковиќ без милост, декласиран и Гарсија Лопез Новак Ѓоковиќ продолжува со одличните партии на турнирот во Шангај пласирајќи се во полуфиналето со победата над Шпанецот Гилјермо Га...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter