Optimum Nutrition Топачи на масти

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Тенис

Федерер на суд ќе ја брани компанијата што го застапува

Од дата: 16-10-10 г.

Роџер Федерер, најтрофејниот активен тенисер, ќе учествува во судскиот процес против компанијата ИМГ, која ги застапува неговите интереси во спортскиот менаџмент, а можно е да биде и на обвинителна...

Прочитајте повеќе

Надал-манија во Токио

Од дата: 11-10-10 г.

Светскиот број 1, Рафаел го победи 5. носител Гаел Монфис со 6:1/7:5 за да стигне до својата прва титула од Јапонскиот Опен и да се врати во форма по изненадувачкиот пораз во 1/2 финалето во Бангкок м...

Прочитајте повеќе

Венус Вилијамс ја заврши сезоната

Од дата: 08-10-10 г.

Хроничните проблеми со коленото ја натераа Венус Вилијамс предвреме да ја заврши годинашнава сезона, поради што ќе пропушти две големи натпреварувања во нејзиниот финиш. Седумкратната гренд слем побед...

Прочитајте повеќе

Серена ја покажа својата фигура

Од дата: 08-10-10 г.

Покажувајќи ја својата извонредна фигура, американската тенисерка Серена Вилијамс уживаше на сонцето на една плажа во Мајами со своето поранешно момче, култниот рапер од Детроит Комон. Серена во мом...

Прочитајте повеќе

Српските тенисери со Франција на тврда подлога

Од дата: 02-10-10 г.

Србите ја избраа својата омилена тврда подлога за мечот со Франција во финалето на Дејвис купот во тенис од 3 до 5 декември во белградската „Арена. Како домаќин на настанот, Србија има право да ...

Прочитајте повеќе

Надал сади дрва за 1.200.000 евра

Од дата: 01-10-10 г.

Светскиот тениски рекет број еден, Шпанецот Рафаел Надал привлекува големо внимание секаде каде што ќе се појави, а исклучок не беше ниту неговата појава на турнирот во Бангкок. Тој во Бангкок од орга...

Прочитајте повеќе

Надал и Федерер станаа и уметници

Од дата: 29-09-10 г.

Светскиот рекет број еден, Шпанецот Рафаел Надал и Швајцарецот Роже Федерер први го осигураа настапот на завршниот мастерс турнир на осумте најдобри тенисери во Лондон (21 - 28 ноември). По тој повод ...

Прочитајте повеќе

Ветеранката Крум ја шокира Шарапова

Од дата: 28-09-10 г.

Еден ден пред да наполни 40 години, Јапонката Кимико Дате Крум ја исфрли бранителката на трофејот Марија Шарапова уште во првото коло на „Пан пасифик опен“ во Токио. Дате Крум оствари шока...

Прочитајте повеќе

Ако не „закочи“, Рафа ризикува пензија

Од дата: 28-09-10 г.

Рафаел Надал ја ризикува кариерата ако не го намали темпото на настапи на тениските турнири, вели докторот Микел Санчес, во интервју за шпанскиот весник „Марка“. Познатиот хирург направи ч...

Прочитајте повеќе

Дел Потро се враќа на турнирот во Бангкок

Од дата: 24-09-10 г.

Минатогодишниот победник на УС-опен Аргентинецот Хуан Мартин Дел Потро, конечно, ќе заигра тенис откако соопшти дека ќе учествува на АТП-турнирот во Бангкок идната недела.Аргентинецот вчера го прослав...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter