Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Тенис

Вулканот во Арена ја исфрли Србија во финале

Од дата: 21-09-10 г.

Новак Ѓоковиќ и Јанко Типсаревиќ се тениските херои на Србија, земја што првпат ќе игра во финалето на Дејвис-купот. Со пресврт по негативата од 1-2 во поени, „орлите“ ја елиминираа Чешка ...

Прочитајте повеќе

Надал го потврди првото место за 2010 година

Од дата: 18-09-10 г.

Рафаел Надал го потврди првото место на АТП-листата за 2010 година благодарение на триумфот на Отвореното првенство на САД, со кој комплетираше личен гренд слем.Во досегашниот дел на сезоната, Шпанецо...

Прочитајте повеќе

Шарапова за една година заработи 24,5 милиони долари

Од дата: 24-08-10 г.

Русинката Марија Шарапова за една година заработи „само“ 24,5 милиони долари, пред се' благодарение на фактот што спонзорите се лепат за неа.Покрај епитетот најубава, кој многумина и' го п...

Прочитајте повеќе

Надал, Ѓоковиќ и Федерер без проблеми во Синсинати

Од дата: 20-08-10 г.

Второто коло на АТП-турнирот од Мастерс серијата 1000 во Синсинати не понуди големи сензации. Првите шест носители изборија пласман во третото коло, меѓу нив и три најдобри светски тенисери, Рафаел На...

Прочитајте повеќе

Мареј преку Федерер до титулата

Од дата: 17-08-10 г.

ТЕНИС - БРИТАНЕЦОТ ВО ВРВНА ФОРМА ВО ТОРОНТОМареј преку Федерер до титулатаГи победи Федерер и Надал во Канада - Енди Мареј (Фото: АП)Енди Мареј пристигна во Канада без тренер и без титула сезонава, а...

Прочитајте повеќе

Шарапова прва финалистка

Од дата: 16-08-10 г.

Добра увертрира за УС ОПЕН.- Марија Шарапова фото:АПМарија Шарапова во рускиот полуфинален дуел против Анастасија Пављученкова со 6:4,3:6,6:2, стана првата финалиста на турнирот во Сиснсинати. таа во ...

Прочитајте повеќе

Прва   1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter