Pump Food

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Вести Спорт : Фитнес и бодибилдинг

ТОП ВЕЖБИ ЗА СЕКСИ СТОМАК

Од дата: 17-05-13 г.

Еве неколку едноставни вежби кои ќе ви помогнат брзо да се доведете во форма и да ги затегнете стомачните мускули. 1. Легнете на под странично, потпирајќи се на лактот. Нозете држете ги собрани и под...

Прочитајте повеќе

И на 50 години има тело какво што посакува секој маж на планетата!

Од дата: 30-03-13 г.

Ел Макферсон е доказ дека работата на супермоделите, сепак е исплатлива на долги патеки. Тешко е да се каже дека годините оставиле трага кај оваа убавица, а ги има точно 50. Па таа изгледа подобро ...

Прочитајте повеќе

Пред тренинг: 3 предлог оброци за раст на мускулите

Од дата: 06-02-13 г.

Oброците пред и после тренингот се неопходни за да ви осигураат гориво за квалитетен тренинг и растење на мускулите, но најбрзото решение најчесто не е доволно квалитетно."Органски одгледаната храна е...

Прочитајте повеќе

Две состојки за побрзо слабеење

Од дата: 02-02-13 г.

Земањето на додатоци во исхраната во облик на витаимн Д и калциум за време на диетата може да доведе до зголемено губење на масното ткиво во однос на диетата без додатоци во исхраната. Во магазинот &...

Прочитајте повеќе

Едноставни правила за совршена линија

Од дата: 25-01-13 г.

Следните неколку совети ќе ви помогнат ден по ден,месец по месец, да ја остварите својата цел - да постигнете линија каква сте посакувале отсекогаш. Променете го начинот на исхрана.Зауздајте го апети...

Прочитајте повеќе

ВЕЖБАЈТЕ ПРЕД ПОЈАДОКОТ, ПОЛЕСНО СЕ СЛАБЕЕ

Од дата: 11-01-13 г.

Тренингот пред првиот оброк е поефикасен отколку да вежбате по појадокот, бидејќи не само што се согоруваат повеќе килограми, туку и се намалува нивото на масти во крвта, покажува најновото истражувањ...

Прочитајте повеќе

ВЕЖБАЈТЕ ПРЕД ПОЈАДОКОТ, ПОЛЕСНО СЕ СЛАБЕЕ

Од дата: 28-11-12 г.

Тренингот пред првиот оброк е поефикасен отколку да вежбате по појадокот, бидејќи не само што се согоруваат повеќе килограми, туку и се намалува нивото на масти во крвта, покажува најновото истражувањ...

Прочитајте повеќе

БОДИБИЛДИНГ ДИЕТА

Од дата: 15-11-12 г.

Бодибилдинг диетата е создадена за зголемување на мускулна маса и намалување на телесните масти. Се препорачува земање на многу протеини и сложени јаглехидрати, како пченкарен леб, компири, ориз. Пост...

Прочитајте повеќе

Вежба за убави рамења

Од дата: 22-10-12 г.

Еве една вежба за рамењата. Овој дел од телото е многу важен, а убавите рамена многу влијаат на држењето на жената. Вежба: застанете исправено и колку што можете повеќе, напнете ги стомачните мускули...

Прочитајте повеќе

Тренирајте на гладно

Од дата: 27-09-12 г.

Иако многу спортисти јадат пред тренинг, европските научници препорачуваат оние кој сакаат да ослабат да спортуваат на гладно. Некои истражувања покажуваат дека вежбањето , кога во телото не сме внес...

Прочитајте повеќе

1  2  3  4  5  6  Избери 
Tyxo.bg counter